Najväčšie riziko je, nevyužiť príležitosť na lepší život

Každý človek by sa mal snažiť o to, aby využil príležitosti, ktoré sa mu dnes na trhu ponúkajú, píše regionálny riaditeľ Salve Ľudovít Olejár.

Väčšina ľudí hľadá zamestnanie kvôli istote príjmu. Je však zamestnanie istota? Zamestnaní na svete ubúda, práce je však dosť. Ľudia sa boja prevziať zodpovednosť sami za seba. Chcú svoj plat aj za cenu toho, že je veľmi nízky.

Ak driete, nebojte sa podstúpiť riziko

Nedávno skončila olympiáda v Brazílii. Športovci, ktorí tam uspeli, spomeňme napríklad Mateja Tótha, ktorý získal zlatú medailu v chôdzi, určite nemali zaručené, že zvíťazia. Olympionici, ktorí boli úspešní absolvovali náročnú prípravu a išli do rizika, že neuspejú.

Svet bol, je, a bude rizikový. Nič nie je bez rizika. Najväčšie riziko ale je, neurobiť nič a nevyužiť príležitosti na lepší život. Preto treba skúšať a hlavne neskočiť na lacné ponuky - nič netreba robiť a budeš zarábať veľké peniaze.

Lepší výsledok?

Pravá príležitosť na lepší život sa vám niekedy nezdá, pretože má na sebe montérky a vyzerá, ako tvrdá drina. Aj šport je tvrdá drina. Čím tvrdšie si to športovec odmaká, tým je predpoklad lepšieho výsledku.

Práve tam, kde treba na sebe tvrdo pracovať a stať sa lepším človekom, môžeme očakávať pozitívnu zmenu v našom živote. To, čo väčšina ľudí nechce robiť, tam sa dá, ak uspejeme, zarobiť viac peňazí. Nechcite, aby to bolo v živote ľahšie, ale buďme lepší a kvalitnejší. Prekážky a problémy budú. Každý ich prekonáva. Dokonca ani v zamestnaní to nie je ľahké.

Pokiaľ nevyskúšate, nespoznáte

Finančné sprostredkovanie je tvrdo regulované štátom a je to licencovaná profesia. Nie je to práca pre každého. Ľudia sa to boja robiť, lebo to nepoznajú. Nikto však nevie dopredu, či by to zvládol, pokiaľ to nevyskúša a nespozná. Preto by sa ľudia nemali brániť informáciám o tejto profesii a lepšie ju spoznať. Možno by to mnohým zmenilo život a hlavne by sa naučili efektívnejšie narábať s financiami v rodinách.