Nastala úroková jesenná vojna. VÚB znižuje úroky na hypotékach na 1,29 percenta

Aj napriek tvrdeniam analytikov, že úroky na hypotékach už nemajú kam klesať, tak banky na Slovensku sú dôkazom toho, že dokážu v rámci konkurenčného boja stále prekvapiť.

VÚB banka sa rozhodla, že opäť spustí úrokovú jesennú vojnu, presne tak, ako to urobila už na jar. Úroky na hypotékach sa banka rozhodla znížiť o jednu až dve desatiny percenta. Ak si teda bude chcieť žiadateľ vybaviť úver na bývanie, od dnešného dňa ho môže získať od 1,29 percenta ročne, pri  fixáciách od jedného do piatich rokov.

Angelika Farkašová, vedúca oddelenia úverov VÚB sa pre finweb.hnonline.sk vyjadrila, že týmto chcú motivovať klientov, aby si zvolili fixáciu na dlhšie obdobie, pretože považujú  za finančne zodpovedné stabilizovať si vopred výdavky na dlhšiu dobu.

VÚB opäť znižuje úroky na hypotéky.VÚB opäť znižuje úroky na hypotéky.

Výhodnejšie podmienky pre starých klientov

Starým klientom tejto banky, ktorí si hypotéku s garanciou vzali už tento rok, banka taktiež ponúka nové, výhodnejšie podmienky. V čase, keď si títo klienti vybavili hypotéku s garanciou im banka sľubovala, že ak do konca roka úrok zníži, môžu si ho znížiť aj oni.

 „Zníženie je bezplatné a realizuje sa na požiadanie,“ dodáva Farkašová.

Okrem výhodných podmienok, chce VÚB zlákať klientov aj na to, že im odpustí poplatok za poskytnutie úveru a taktiež im ponúka preplatenie nákladov za znalecký posudok, ktorý môže vystúpiť až na 150 eur. Toto všetko banka ponúka klientom za predpokladu, že splnia všetky podmienky.

Nízke úroky tak rýchlo neodídu

Európska centrálna banka sa nedávno rozhodla, že nebude hýbať s nulovými úrokmi ani v septembri. Podľa analytikov nízke úroky tak rýchlo neodídu a dvíhať sa začnú až na konci budúceho roka, niektorí tvrdia, že sa môžu začať dvíhať až v roku 2019. Úroky na dlhých viazanostiach pôjdu však postupne nahor, dodávajú analytici.

AK CHCETE VÝHODNÚ HYPOTÉKU, KLIKNITE SEM