NBS varuje: Pozor na túto poisťovňu, vaše peniaze sú v ohrození

Slováci si celé roky platili poistku a teraz sa nemôžu dostať k svojim peniazom. Pozrite sa, ktorá poisťovňa má toto na svedomí.

V Národnej banke Slovenska (NBS) sa kopia podania klientov poisťovne Rapid life životnej poisťovne. Slováci sa sťažujú, že s nimi poisťovňa nekomunikuje a nevypláca im peniaze.

Aj keď klienti predložili všetky požadované doklady, poisťovňa im odmieta uhradiť poistné plnenie, odkúpnu hodnotu aj mimoriadne poistné. „Z vybavovania podaní klientov, ktorí namietajú nezákonný postup poisťovne, Národná banka Slovenska nadobudla podozrenie z porušovania ich spotrebiteľských práv,“ uvádza centrálna banka na svojej webovej stránke. 

NBS varuje pred konanín poisťovne Rapid Life.NBS varuje pred konanín poisťovne Rapid Life.

NBS ďalej tvrdí, že poisťovni nemôže nariadiť, aby klientom vyplatila peniaze, na ktoré majú nárok. „NBS však uskutočňuje kroky a opatrenia voči poisťovni s cieľom zabezpečiť ochranu práv spotrebiteľov,“ dodáva centrálna banka s tým, že informácie o ďalšom postupe nemôže zverejniť z dôvodu zachovania mlčanlivosti.

Už minulý rok vydala NBS predbežné opatrenie, ktorým zakázala poisťovni zavádzať spotrebiteľov. No zdá sa, že poisťovňa naďalej nepostupuje tak, ako by mala. Momentálne sa s poisťovňou nedá telefonicky vôbec skontaktovať, píše portál pluska.sk. Zároveň portál zistil, že samotná poisťovňa sa k situácii vyjadrí najskôr v piatok.

Celú tlačovú správu NBS si môžete prečítať TU