Nebanková spoločnosť Cetelem sa stane bankou

Pôžičková spoločnosť Cetelem bola svojimi produktmi podobná banke. V septembri minulého roka získala povolenie od Národnej banky Slovenska a stane sa bankou. Trh bankových služieb a produktov tak môžu čakať zmeny. 

Od septembra minulého roka nemôžu na Slovensku podnikať nebankové subjekty, ktoré nezískali od Národnej banky Slovenská licenciu. Pôžičková firma Cetelem ju získala a mala by už čoskoro na Slovensku podnikať ako pobočka zahraničnej banky. Zmení sa na BNP Paribas, informuje TASR.  

Pribudnú bankové produkty


 Cetelem získala licenciu Národnej banky Slovenska. „Rozhodnutie súvisiace s transformáciou na banku bolo prijaté skôr, ako prišli legislatívne zmeny. Reagovali sme na požiadavky našich klientov. Ako špecialista na spotrebiteľský úver plánujeme stavať na našich skúsenostiach a rozšíriť ponuku o bankové produkty a služby,“ povedala hovorkyňa spoločnosti Andrea Trebuľová.

Vyššia kontrola

Spoločnosť Cetelem bude takto na Slovensku pôsobiť dôveryhodnejšie, bude mať podstatne viac povinností a bude pod väčšou kontrolou Národnej banky Slovenska. Ak sa chce na trhu presadiť, očakáva sa, že príde so zaujímavejšou ponukou produktov. Ani doteraz sa od klasických produktov bánk výraznejšie nelíšila, preto posun k bankovej licencii bol jej prirodzeným vývojom.

Bez zmeny pre klientov

Spoločnosť Cetelem svojich klientov postupne o cezhraničnom zlúčení so svojou materskou francúzskou bankovou skupinou BNP Paribas informuje od začiatku mája tohto roka. „Pre klientov sa nič nemení, všetky dokumenty zostávajú platné aj po dátume cezhraničného zlúčenia a nebude potrebne ich opätovne podpisovať. Nezmení sa ani spôsob a podmienky splácania úveru," uviedla Trebuľová.