Nečakala ma kariéra ani lepší príjem. Dnes už je všetko úplne inak

Každý deň vidím, aké dôležité je byť pripravený na dôchodok, čo znamená mať finančnú rezervu a nebyť odkázaná na niekoho iného, píše manažérka Salve Beáta Smrekovská.

Pätnásť rokov som pracovala v tlačiarni a robila som prípravu tlače pre troch tlačiarov. Práca to bola zaujímavá a zodpovedná, ale bez možnosti postupu či finančného ohodnotenia, aj keď mojou prioritou nikdy neboli peniaze. Vždy ma zaujímala práca s ľuďmi a to, ako by som im mohla pomáhať.

„Splň si svoje sny“

Keď som pred deviatimi rokmi prišla na seminár spoločnosti Salve, ktorý sa konal v Nimniciach, prednáška bola pútava a zaujímavá, ale čo ma oslovilo najviac, bola myšlienka: „Splň si svoje sny“. A tak sa to celé začalo. Nabrala som chuť, energiu a vďaka odhodlaniu a sebadôvere, ktorú som získala, som si urobila vodičský preukaz, kúpila auto, vymenila zamestnanie.

Budúcnosť, nie odkázanosť

 Dnes popri Salve pracujem aj v sociálnej oblasti s dôchodcami. Každý deň vidím, aké dôležité je byť pripravená na dôchodok, čo znamená mať finančnú rezervu a nebyť odkázaná na niekoho iného. Som hrdá, že patrím do rodiny Salve a chcem pomáhať ľuďom žiť lepší život. Byť dôveryhodným človekom, na ktorého sa môžu obrátiť v každej situácii, zdieľať s nimi radosti aj starosti každodenného života.

O troch grošoch

Som človek, pre ktorého je najdôležitejšia rodina. Aj preto som rada, že dnes môžem plniť sny nielen sebe, ale aj svojej rodine a štyrom vnúčatám. Brávať ich na výlety a rozmaznávať ich. Popri tom si plním ďalšie svoje sny a verím, že budúci rok uvidím Portugalsko. 

 V podstate som vďaka Salve pochopila význam rozprávky O troch grošoch. Jeden daj deťom, jeden vráť rodičom, jeden si nechaj pre seba.