Nedala vám banka 100-percentnú hypotéku. Toto je riešenie pre vás

Financovať kúpu nehnuteľnosti v celej výške jedným úverom na bývanie čoskoro nebude možné. Klienti budú nútení hľadať dostupné spôsoby dofinancovania na zabezpečenie si vlastného bývania.

Vychádzajúc z aktuálnej situácie na trhu úverov na bývanie a z opatrení NBS sprísňujúcich podmienky ich poskytovania, Wüstenrot stavebná sporiteľňa s účinnosťou od 16.1.2017 rozšírila svoje produktové portfólio o nový úver s príznačným označením Dofinanc. Ide o úver vo výške od 4 000 eur až do 35 000 eur, dostupný bez založenia nehnuteľnosti a bez ručiteľa, určený ako doplnkový finančný zdroj k hypotéke – úveru na bývanie z ponuky bánk na Slovensku. Na dofinancovanie kúpy (prípadne i rekonštrukcie) bytu alebo domu klienti zvyknú čerpať spotrebný úver, ktorý je však drahším riešením.

Dofinanc poskytne úverové prostriedky na dofinancovanie kúpy nehnuteľnosti s úrokom len 4,49 % p.a. vo fáze medziúveru, so splatnosťou až 20 rokov a so zníženou splátkou počas prvých 3 rokov splácania. Klient tak získa napr. 20 000 € so splátkou 120 € mesačne počas prvých 3 rokov a následne 160 € mesačne až do splatenia úveru.

Dofinancujte hypotéku. / Foto:pixabay.comDofinancujte hypotéku. / Foto:pixabay.com

Na základe sprísnených pravidiel pre poskytovanie úverov na bývanie sa ustupuje od 90-percentných hypoték a časom bude obmedzené aj poskytovanie viac ako 80-percentných úverov. V prípade, keď úver na bývanie nepokryje celkové náklady na kúpu nehnuteľnosti, príp. rekonštrukciu, klient je nútený hľadať doplnkové finančné zdroje. Optimálnym riešením môže byť stavebné sporenie, ktorého význam týmto opätovne rastie. Klientom, ktorí nemajú stavebné sporenie a potrebujú dofinancovať svoje bývanie v krátkom čase, je určený práve úver Dofinanc so špeciálnymi podmienkami, najvýhodnejšími, aké v súčasnosti Wüstenrot ponúka.

Máte záujem o tento spôsob financovania? Kliknite SEM