Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Buďte na to pripravený

Z každej výplaty si najprv zaplaťte kvalitné poistenie a odložte si časť peňazí ako finančnú rezervu na horšie časy, píše špecialistka Salve Janka Zvardoňová.

Mám dlhoročného vitálneho a pracovitého klienta, ktorý sa celý život živí manuálnou prácou.  A tak, ako väčšina Slovákov stále tvrdil, že jemu sa nemôže nič v živote stať. Cíti sa zdravý, stará sa o seba aj svoju rodinu. A ako šikovný stavbár o prácu núdzu nemá. Ale ako vraví staré porekadlo- nešťastie nechodí po horách ale po ľuďoch.

Iba bežný zákrok

Raz ráno sa zobudil a začal sa cítiť nepríjemne. Začala mu z nosa tiecť krv a nevedel to zastaviť. Veď to poznáte. Nastal stres a panika. Lekári ho poslali po vyšetreniach, kde záver znel- pacient, musíte na obyčajnú operáciu nosnej prepážky , kde vám to zašijeme. Je to ozaj zákrok , ktorý sa robí v každej nemocnici na vrátnici.

Invalid a bez peňazí

Po operácii, keď sa môj klient zobudil nevidel na jedno oko. A doposiaľ nevidí a ani nebude vidieť. Čo sa stalo- nech si každý domyslí sám. Môj klient je a bude dlhodobo PN, príjem ako ináč minimálny a neskutočné finančné problémy. Keby nemal odložené finančné prostriedky, veru ťažko by sa mu teraz pred Vianocami žilo. Asi by to musel riešiť úverom. Ale z čoho by ho splácal v budúcnosti?

Základ života je dobré poistenie. / Foto: pixabay.comZáklad života je dobré poistenie. / Foto: pixabay.com

Podcenil poistenie

Našťastie mal základné poistenie , ktoré mu tak isto na určitý čas bude pokrývať stratu príjmu . Ale nie úplne, len čiastočne. Keď mi to oznamoval , nezabudol mi povedať- že ma mal viac počúvať pri uzatváraní poistenia. Tak by stratu príjmu nepociťoval, lebo nemal potrebu si priplácať za krytie ďalších rizík, ako je operácia, hospitalizácia,  pracovná neschopnosť a poprípade invalidita. Veď on sa cíti zdravý...

Dôležité je kvalitné poistenie a finančná rezerva

Moja rada na záver- nečakajte na to, až sa nám niečo stane po stránke zdravotnej. Pozerajte do budúcnosti. Takáto udalosť alebo iná sa môže stať aj vám. A buďte na to aspoň primerane pripravení kvalitným poistením, ktoré vám bude nahrádzať stratu príjmu v prípade úrazu alebo choroby. Ja zvyknem klientom na záver vždy povedať, že im prajem aby plnenie z poistky nikdy nemuseli využiť. Ale radšej nech si z každej výplaty najprv zaplatia kvalitné poistenie a odložia si časť peňazí ako finančnú rezervu na horšie časy.

Ak chcete kvalitné životné poistenie, kliknite SEM

Janka Zvardoňová

Jej silná stránka je servis skôr uzatvorených zmlúv a venuje sa neživotnému poisteniu.

Viac od autora →