Neúspech neexistuje. To len úspech niekedy mešká

Veľa ľudí hovorí pri úspechu o šťastí, náhode, píše regionálny riaditeľ Salve Miroslav Kykloš.

Keď dosiahnete veľký úspech, tak to pripisujú niečomu, čo mohol dosiahnuť len ten úspešný. Veď sa pre úspech narodil, mal predpoklady, mal zázemie.

Čo je to úspech?

Zamysleli ste sa už vôbec, čo to ten úspech vlastne je?

Pre každého jedinca je to niečo iné. Každý človek zažíva dennodenne úspechy, len im nepripisuje  význam a dôležitosť.

Je úspech ak stihnem autobus na letisko ak odlietam na dovolenku ?

Určite áno. Veď si predstavte: zaplatená dovolenka pre rodinu za niekoľko tisíc eur. A ako idete k letisku vidíte, ako vaše lietadlo odlieta.

Úspech a neúspech je pre každého niečo úplne iné. Je veľa kníh , článkov o úspešných ľuďoch a všetci popisovali úspech ako odmenu za čosi čo museli urobiť.

Úspech je odborne definovaný ako kladný výsledok nejakého úsilia, podujatia.

Cesty k úspechu

Pre niekoho je úspech niečo materialistické, pre iného niečo duchovné. Veľakrát vidíme len výsledok, ale nevidíme a ani nechceme akceptovať cesty vedúce k úspechu. Napríklad chodec a olympijsky víťaz Matej Tóth - ko prvý atlét v histórii získal v roku 2016 ocenenie Športovec roka na Slovensku. Keď som ho videl vystupovať , tak bolo jasne vidieť hrdosť, ale aj pokoru a úctu k okoliu a k rodine.

Čo je za úspechom chodca Mateja Tótha? Foto: internetČo je za úspechom chodca Mateja Tótha? Foto: internet

Veľa ľudí by chcelo úspech, ale nie sú ochotní nastúpiť na cesty vedúce k nemu. Každý úspech si vyžaduje tréning, nasadenie a vytrvalosť. Každý úspešný jedinec vám povie, že za jeho úspechom boli a sú tisíce hodín tréningov, aktivít . Toto už veľakrát nechceme akceptovať. Hľadáme odôvodnenia našej lenivosti, neochoty úspechu čosi obetovať. Musíme sa naučiť oslavovať aj malé úspechy a nie ako sa veľakrát stáva, že malému úspechu nepripisujeme žiadny význam. Ale aj veľký úspech začína malými úspechmi. Musíte si vážiť sami seba a aj maličké úspechy vedúce k veľkému cieľu sú vítané. Ak chcete byť dlhodobo úspešný musíte tomu podriadiť aktivity. Musíte si definovať, v akej oblasti chcete úspech dosiahnuť a až pokiaľ ste ochotný ísť.

Uvedomte si, že každý, ale úplne každý jedinec dosahuje dennodenne úspechy, len ich berie ako samozrejmosť a keď zažije malý neúspech tak mu okamžite pripisuje veľkú vážnosť a hneď vyvodzuje závery.

Učte sa pracovať na sebe a svojich úspechoch.  Uvedomte si, že neúspech vlastne neexistuje, len úspech niekedy mešká.

Ak sa chcete stať členom tímu Miroslava Kykloša, kliknite sem.