Neviete z čoho financovať zariadenie bytu? Poradíme vám

Zobrali ste si bývanie na úver a byt či dom zhltol aj vaše úspory. Ak nechcete bývať iba medzi štyrmi holými stenami, čítajte ďalej.

Ak vám na účte po kúpe nehnuteľností zostala nula, musíte sa poobzerať po ďalšom úvere. Zobrať si ho môžete napríklad v stavebnej sporiteľni. Ako pre pravda.sk povedal hovorca Prvej stavebnej sporiteľne Radovan Slobodník ich spoločnosť poskytuje špeciálny úver na zariadenie domácnosti. V ČSOB stavebnej sporiteľni a vo Wüstenrote ponúkajú na zriadenie klasické stavebné úvery či medziúvery. Z nich je však možné financovať iba zariadenie, ktoré je priamo spojené so stavbou. „Ide predovšetkým o kuchynské linky, kúpeľňové zariadenie a sanitu, vstavané skrine a podobne,“ objasnila pre pravda.sk hovorkyňa Wüstenrot stavebnej sporiteľne Daniela Vlčková.

Banky ponúkajú viac možností

Zariadenie môžete financovať aj peniazmi z banky, tie ponúkajú podstatne viac možností. Vybrať si môžete z kreditných kariet, povoleného prečerpania, cez spotrebné úvery až po tie založené nehnuteľnosťou.

Poradíme vám, ako financovať zariadenie bytu. / Foto: pixabay.comPoradíme vám, ako financovať zariadenie bytu. / Foto: pixabay.com

„Klient by sa pri výbere najvhodnejšej možnosti mal zamyslieť nad tromi základnými otázkami – koľko peňazí si potrebuje požičať, ako dlho ich plánuje splácať, či má a chce založiť nehnuteľnosť, prípadne či spĺňa podmienky na získanie výhodnej hypotéky pre mladých,“ povedala vedúca oddelenia retailových úverov Slovenskej sporiteľne Lenka Hritzová.

Pozor na hypotéky

Mali by ste myslieť na to, že klasickú hypotéku aj tú pre mladých môžete použiť iba kúpu nehnuteľnosti a na veci spojené pevne so stavbou.  Nábytok, sedačku či spotrebiče musíte financovať inou formou. Napríklad už vyššie spomenutým spotrebným úverom.

Ak potrebujete poradiť s financovaním zariadenia, kliknite SEM