Nezahoď flintu do žita bez vyskúšania!

Regionálny riaditeľ František Buranský píše v blogu pre salve.sk o svojich pochybnostiach na začiatku a istote po 16-tich rokoch v Salve...

Som skôr narodený a mojou výraznou črtou je „opatrnosť“.  Preto niet divu, že som môjho známeho, ktorý vo mne videl potenciál pre činnosť, ktorú mnoho ľudí odmieta, ba až zavrhuje, pre finančné poradenstvo, odmietal i ja štyri roky.

Prišiel ten správny čas

Žil som v presvedčení, že lepšia kombinácia činností, ako som mal ja neexistuje. Navyše mi prinášali aj slušný finančný efekt. Popri učiteľovaní som choval až 70 včelstiev a v skleníku na ploche 120m2 som pestoval karafiáty.

Našťastie, človek, ktorému som dnes veľmi vďačný prišiel za mnou aj x-tý krát a vo vhodnom čase: 02.12.2000, kedy včielky spali a skleník bol prázdny. Táto zima rozhodla, že som postupne opustil včelárenie, pestovanie kvetov i školstvo (postupne za štyri roky).

Neviem si predstaviť nič lepšie

Šestnásty rok sa venujem pomoci  a vzdelávaniu ľudí vo svojom blízkom i vzdialenom okolí v oblasti, kde som presvedčený, že to ľudia najviac potrebujú a mne a mojej rodine to prináša najvyššiu  pridanú hodnotu.

Cítim, že by som sa už vo svojom živote ničomu inému nevenoval a s úprimným úmyslom pobádam k týmto aktivitám aj všetky tri svoje deti, hoci nemajú ekonomické vzdelanie, rovnako, ako som ho nemal ani ja.

462c5586-edit-3.jpg__600x450_q85_crop_subject_location-280,297_subsampling-2.jpg