Nikdy nevieme, kým sa staneme. Pokiaľ to neskúsime

Keď som v januári 2002 dal v práci výpoveď a začal robiť len túto prácu, veľa ľudí z môjho okolia sa mi čudovalo, čo za hlúposť som spravil, píše vo svojom blogu regionálny riaditeľ Salve Miroslav Kykloš.  

 Písal sa rok 1996 a moja spolužiačka Ivetka z priemyslovky prišla za mnou, že hľadá šikovného človeka – že či teda niekoho nepoznám. Sám seba som považoval za šikovného (ako každý). Keďže môj brat robil v poisťovni popri hlavnom povolaní, okamžite som mal námietku, že nebudem robiť agenta s teplou vodou a otravovať ľudí sa mi protiví. Ivetka mi povedala, že to nie je o poistení, ale o obchode a vybudovaní si fungujúcej firmy. Absolvoval som vstupný seminár a odvtedy som v tomto biznise.

Dôvod? Priateľstvo

 Keď som v januári 2002 dal v práci výpoveď a začal robiť už len túto prácu, veľa ľudí z môjho okolia sa mi čudovalo, čo za hlúposť som spravil. Ľudia sa boja urobiť radikálnu zmenu. Veľakrát si neveria, boja sa neistoty, majú radi stereotyp. Prečo píšem práve toto?  Po vysokej škole som robil aj ja na dielni robotníka, ale aj 12 rokov v teplej kancelárii úradníka.

 Napriek tomu pôsobím v tomto type biznisu už 20 rokov. A keď chcete poznať moje PREČO, tak vtedy dávno rozhodlo, že Ivetku poznám od svojich 15- tich rokov. Na školení som si vypočul víziu a všetko, čo sa dá dosiahnuť. Na druhej strane som tomu aj uveril a začal som podľa toho konať.

60 dní na zmenu

 Ja som tú zmenu urobil a zmenil sa mi život. Zoznámil som sa s úžasnými ľuďmi. Mám voľnosť a práca, ktorú robím, sa mi stala koníčkom a zábavou. A čuduj sa svete je aj dobre platená, ak to robíte srdcom. Prajem každému vyskúšať si to. Skúsiť to môže každý, aj keď táto profesia nie je pre každého. Máte 60 dní na vyskúšanie. 60 dní na to, aby ste zistili, či je to pre Vás to pravé orechové.