O štyri výplaty môžete prísť razom. Pozrite sa, ako sa tomu vyhnúť

Zamestnanci často zabúdajú, že v práci zodpovedajú za škody do výšky štyroch platov. Stačí však jedna vec a nemusíte byť touto povinnosťou ohrozený.

Ak ste zamestnanec mali by ste mať na pamäti, že ak v práci spôsobíte škodu, zodpovedáte za ňu do výšky štyroch mesačných platov, píše portál hnonline.sk. No ak sa chcete tejto zodpovednosti zbaviť, existuje riešenie – poistenie.

"Práve pre ochranu prípadoch je tu poistenie zodpovednosti zamestnanca voči zamestnávateľovi. Strata štyroch platov totiž môže znamenať vážnu finančnú záťaž pre rodinný rozpočet," hovorí Pavol Pastír z oddelenia poistenia zodpovednosti UNIQA poisťovne.

Ak vám hrozí, že môžete zamestnávateľovi spôsobiť pri práci väčšiu škodu, poistite sa.Ak vám hrozí, že môžete zamestnávateľovi spôsobiť pri práci väčšiu škodu, poistite sa.  

Poistenie je možné uzatvoriť takmer pre všetky druhy povolaní. Rozhodnúť by sa mali preň najmä ľudia pracujúci vo výrobe, zamestnanci, ktorí pracujú s drahými tovarmi či technológiami, ale aj tí, ktorí prevzali služobné autá. Okrem základného poistenia, je totiž možné uzatvoriť aj pripoistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú na motorovom vozidle zamestnávateľa.

Dokonca zamestnávateľ, ktorý požaduje, aby jeho pracovníci jazdili na služobných autách, lebo si to ich charakter práce vyžaduje, by im mal túto poistku hradiť.

Ak chcete kvalitné poistenie, kliknite SEM