Oplatí sa poistiť mladý

Ideálna poistná suma by mala byť nastavená minimálne na výšku ročného príjmu, na ktorý ste zvyknutý, ba dokonca viac, píše špecialistka Salve Erika Hadbávna.

Predstavte si situáciu: Ste mladá, úspešná žena, matka dvoch krásnych detí, s dobrým zamestnaním a spokojným rodinným životom. Jedného dňa pri bežnej preventívnej prehliadke sa vám však život otočí o 180 stupňov. Diagnóza je hrozivá a konečná – posledné štádium rakoviny. 

V tej chvíli sa zrúti život nielen vám, ale aj vašim najbližším. Liečba je finančne veľmi náročná, úspory minimálne, zdravotná poisťovňa hradí len časť liečebných nákladov. Čo s tým? Neostáva nič iné, len založiť byt a zobrať hypotéku a rôzne formy úverov, aby liečenie mohlo pokračovať. Veď nádej zomiera vždy posledná.

Toto nie je úryvok z telenovely, ale bohužiaľ reálny príbeh jednej mojej známej. Ostáva len dúfať, že úspešne zvládne túto zlú nepriazeň osudu.

Kritické choroby pribúdajú. Poistite sa

V dnešnej dobe sa s takýmito prípadmi stretávame čoraz častejšie. Práve výskyt kritických chorôb sa v poslednej dobe znásobil – je to spôsobené nielen genetikou, ale aj zlým životným štýlom, stresom, pracovným vyťažením a niekedy aj frustráciou zo života.

Poistite sa pre prípad kritických chorôb.Poistite sa pre prípad kritických chorôb.

Jednou z vecí, ktorú môžeme urobiť je zmena našej životosprávy, viac pohybu, relaxu a nájdenie rovnováhy medzi pracovným a rodinným životom.  Tou druhou vecou, ktorú vieme urobiť je pripraviť sa na takéto niečo po finančnej stránke.

Kedy a ako príde k plneniu? 

Dnes existujú rôzne druhy pripoistenia kritických chorôb resp. závažných ochorení. Ako si správne vybrať produkt na takéto krytie? V prvom rade je potrebné sa pozrieť koľko chorôb kryje, ktorá poisťovňa, kedy dochádza k poistnému plneniu pri diagnostikovaní závažného ochorenia, aká je čakacia doba, a v neposlednom rade sa pozrieť na výluky – čiže v akých prípadoch vám poisťovňa nemusí vyplatiť poistné plnenie. Tieto všetky informácie by vám mal oznámiť sprostredkovateľ vašej zmluvy, prípadne ich viete nájsť v osobitných poistných podmienkach, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každej jednej zmluvy.

Oplatí sa poistiť mladý

Čo sa týka toho, na akú výšku by ste si mali nastaviť poistnú sumu, nakoľko pri týchto ochoreniach sa vypláca klientovi dohodnutá poistná suma a po výplate poistného plnenia už poistenie zaniká, tak tá by mala byť nastavená minimálne na výšku ročného príjmu, na ktorý ste zvyknutý a viac. Cena za takéto poistenie závisí od výšky poistnej sumy a hlavne od veku, v ktorom si klient dané pripoistenie kupuje. Je teda zrejmé, že čím mladší človek tým menej platí. Vo vyššom veku musíme rátať s drahším poistným.

Ak sa rozhodnete kúpiť si takéto poistenie, tak si spoločne želajme, aby ste nikdy nemuseli riešiť takúto poistnú udalosť. A ak by aj nedajbože áno, nech máte aspoň po finančnej stránke o jednu starosť menej.

Ak chcete kvalitné životné poistenie, kliknite SEM

Erika Hadbávna

Patrí medzi investičných expertov Salve a venuje sa aj životnému poisteniu.

Viac od autora →