Peniaze musia pracovať pre ľudí. Toto je dôkaz

Je veľa možností, ako odložiť svoje peniaze a čo je možné nimi zabezpečiť. Preto, nie je jedno, či naše peniaze pracujú pre nás, pre našich klientov alebo pre niekoho iného, píše manažér Salve Marek Andrejčák.

 

V roku 2005 som bol pri prvom vydaní cenného papiera - dlhopisu, ktorý vydáva spoločnosť Arca Capital. Keď pred viac ako desiatimi rokmi prišla možnosť ponúknuť klientovi zhodnotenie jeho peňazí úrokom 8,5% ročne, dnes 7%, priznám sa, bol som trochu krátkodobo skeptický.

Desať rokov spokojnosti

 Prešlo viac ako 10 rokov. A ja som spolu so svojimi klientmi už pri piatom vydaní dlhopisov hrdí na manažment Salve aj Arca Capital, že svoje záväzky voči našim klientom plní do bodky. Práve v tejto dobe končí dopredaj týchto dlhopisov, ktoré mojim klientom prinášajú každý rok úrok 7% a ich spätná väzba je jednoznačná. Páči sa im, že výnos je fixný a oveľa výhodnejší ako v bankových produktoch. Rovnako pokladajú za obrovskú výhodu, že ak peniaze potrebujú, majú ich k dispozícií  a v krátkej dobe na účte. Zatiaľ túto možnosť využilo len promile z počtu mojich klientov.  Každoročné dodržanie a plnenie podmienok zo strany spoločnosti ich presviedča o tom, aby si dokupovali ďalšie, nové dlhopisy, s vyplácaným ročným úrokom, ktorý je neporovnateľný s bankovým. Dokonca aj v časoch nedávnej finančnej krízy.

Dôvera v nás

 Veľa klientov si chváli možnosť, odložiť si svoje úspory a nemať ich pri sebe, čiže k dispozícií. Pretože by ich s najväčšou pravdepodobnosťou minuli. Obrovskú úlohu pri tom zohráva podľa klientov aj naša profesionalita a dôvera voči nám, predajcom spoločnosti. Dôvera v nás, je jeden s faktorov, vďaka ktorému naši klienti nakupujú a dokupujú si tento finančný nástroj znova.

Prináša to možnosti

 Som hrdý na to, čo robíme pre našich klientov a že máme jedinečný nástroj na zhodnocovanie úspor našich klientov. Niekomu to pomáha mať ročne ku dôchodku viac peňazí, niekomu to pomáha splácať hypotéku. Niekto takto chce a zabezpečuje vzdelanie svojich detí. Niekto je rád, že tie peniaze pri sebe nemá, ale vie, že sú slušne zhodnocované oproti tradičným nástrojom v banke.

Správna voľba

 Je veľa možností ako odložiť svoje peniaze a čo je možné nimi zabezpečiť. Preto nie je jedno, či naše peniaze pracujú pre nás, pre našich klientov alebo pre niekoho iného. Na trhu nie je takýchto, pre bežných klientov a s jednorázovou investíciou 3 000 eur, veľa možností. Salve prostredníctvom aj dlhopisu Arca Capital má nástroj, aby peniaze pracovali pre našich klientov.