Plánujete zimnú lyžovačku? Nepodceňujte možnosť úrazu. Náklady vás môžu vyjsť draho

Zimná lyžovačka predstavuje radosť, vášeň a oddych. Nezabúdajte však, že úrazov na svahoch sa každý rok stane veľmi veľa. Myslite preto dopredu a poistíte celú rodinu. 

Zlomená ruka, otras mozgu, vyrazený dych. Ako píše pravda.sk, na Slovensku sa každý rok počas zimnej lyžovačky stanú stovky úrazov. Ak chcete predísť zbytočným problémom a veľkým nákladom na liečbu alebo prípadnú hospitalizáciu, uzatvorte úrazové poistenie. Keď tak urobíte, budete mať nárok na odškodné. Takýto druh poistenia býva väčšinou súčasťou životného poistenia. Myslieť dopredu je však v tomto prípade veľmi dôležité. V momente, ako sa rozhodnete uzatvoriť úrazové poistenie, je potrebné myslieť na to, v akých prípadoch môžete odškodné dostať a v akých nie.

Nezabúdajte na úrazové poistenie. Nezabúdajte na úrazové poistenie.

Zranenie iného lyžiara vás môže vyjsť draho

Netreba zabúdať aj na to, že pri úraze na svahu nemusíte zraniť iba seba.
„Časté sú však prípady, keď ľudia na svahu nezrania len seba, ale aj iného lyžiara. Náklady na ošetrenie, hospitalizáciu, transport, či na zničené lyžiarske vybavenie poškodeného pritom znáša ten, kto zrážku zavinil. Domáhanie sa odškodnenia trvalých následkov neraz končí až na súde,“ vraví hovorca poisťovne Generali Milan Janásik. Takýto úraz vás môže stáť aj desaťtisíce eur. Pre lepšiu predstavu, transport vrtuľníkom zo svahu do nemocnice stojí približne 25-tisíc eur.

Ak chcete obísť takéto obrovské výdavky, je potrebné maž uzatvorené poistenie zodpovednosti. Takýto druh poistenia sa vo väčšine prípadov uzatvára spolu s poistením domácnosti. Toto poistenie zvyčajne chráni všetkých členov domácnosti a vďaka tomu, by mala poisťovňa hradiť všetky škody, ktoré spôsobí hociktorý člen rodiny. Poisťovňa pri takomto druhu poistenia hradí dokonca aj škody spôsobené mimo vašej domácnosti.
„Poistenie zodpovednosti preplatí náklady na liečbu lyžiara, ktorého človek zranil, prípadne aj jeho zničený výstroj, napríklad polámané lyže,“ hovorí Janásik.

Poistite každého člena vašej domácnosti. Poistite každého člena vašej domácnosti.

Lyžovanie v zahraničí taktiež vyžaduje poistenie

Ak sa nechystáte stráviť zimnú lyžovačku na Slovensku, ale máte namierené do zahraničia, môžete sa taktiež poistiť. Stačí pritom uzatvoriť cestovné poistenie. Ak sa na zahraničnej lyžovačke ocitnete v núdzi, nemusíte sa strachovať. Súčasťou uzatvorenia cestovného poistenia sú aj asistenčné služby. Neostaňte prekvapení, ak sa vás v jedných z poisťovní opýtajú, či budete v zahraničí vykonávať zimné športy. Je to práve z toho dôvodu, že ak v poisťovni uvediete, že takéto športy nebudete vykonávať, daná poisťovňa vám v prípade úrazu na svahu nemusí preplatiť vôbec nič.

Neberte však takéto druhy poistenia na ľahkú váhu. Ak sa vám pri spôsobení úrazu zistí alkohol v krvi, poisťovňa vám v takomto prípade môže odmietnuť preplatiť škodu v plnej výške. Nezabúdajte aj na to, že v inej krajine môžu platiť iné predpisy a pravidlá. Ak sa ocitnete v zahraničí, je dosť pravdepodobné, že pri lyžovaní budete musieť mať na hlave prilbu. V prípade, že prilbu nebudete mať, môže poisťovňa pristúpiť ku kráteniu poistného plnenia.

chcete uzatvoriť poistku na mieru? kliknite sem