Pláž alebo divoká rieka? Účet za zlé poistenie dovolenky môže byť krutý

Ak sa poistíte na zlý typ aktivity alebo dovolenky, nedostanete od poisťovne ani cent. A aby vás poistka na cestách reálne ochránila, je dôležité mať poistenie s neobmedzeným limitom.

 

 Aj pri cestovnom poistení si môžete kúpiť dobrý, ale aj zlý produkt. Je rozdiel, či sa idete slniť na pláž a obdivovať pamiatky, alebo sa chystáte na splav divokej rieky či potápanie.  

 Poistenie športov má logicky vyššiu sadzbu, neoplatí sa však podvádzať. Ak sa poistíte na zlý typ aktivity alebo dovolenky, nedostanete od poisťovne ani cent a aby vás poistka na cestách reálne ochránila a letná dovolenka sa vám nepredražila, je dôležité mať poistenie s neobmedzeným limitom. To znamená, že poisťovňa na seba preberá zodpovednosť vyplatiť škodu v akejkoľvek výške, píše portál prservis.sk.

 Základom cestovného poistenia je poistenie liečebných nákladov v zahraničí, ktoré pokrýva ambulantné ošetrenie úrazov a ochorení, lieky, prípadne prepravu do a zo zdravotníckeho zariadenia a pobyt v nemocnici. Vo vážnych prípadoch aj prepravu na Slovensko. Výhodné je tiež poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu. Chráni vás pred najvyššími nákladmi, napríklad ak pri športovaní niekomu spôsobíte škody na zdraví, môže sa odškodné v zahraničí vyšplhať až do stotisícových súm.

 Pripravte sa aj na poruchu auta. Pripoistenie nepojazdného vozidla vám zabezpečí odtiahnutie do servisu a náhradné auto na zvyšok dovolenky. Ďalších až desať dní si tak môžete pokojne plniť svoje dovolenkové plány.