Pomáhame ľuďom vyznať sa vo finančnej džungli

Verím, že nás ľudia potrebujú, rovnako ako svojho zubára či automechanika, píše vo svojom blogu Slavka Mráziková.

Nedávno som bola na koncerte. Náš dlhoročný kamarát krstil svoje tretie CD. Koncert si sám moderoval. Rozprával svoj celoživotný príbeh o tom, ako mu otec v 14-tich rokoch kúpil prvú harmoniku a on jej úplne „prepadol“.

A tak už 30 rokov skladá texty a píše i hudbu, moderuje v rádiu, koncertuje, natáča videoklipy... Pred časom podstúpil náročnú operáciu, po prebratí sa z narkózy, „stratil“ na 7 mesiacov „verš a rým“. Počas  rekonvalescencie zrazu prestali hrať jeho piesne v rádiách a zmizli aj klipy z TV.

Začal rozmýšľať nad životom a čo ďalej. V mysli sa mu začali vynárať momenty kedy za ním prišli rodičia, otec so synom na rukách trpiacim obrnou a ďakovali mu, lebo odkedy doma púšťali jeho hudbu, syn začal hýbať rukami. Spomenul si na ženu, ktorá si prišla kúpiť to isté CD aj druhý krát, prvé totiž „zodrala“ púšťaním jednej a tej istej piesne dokola. Bola to obľúbená pieseň jej manžela, ktorého jej vzala rakovina. A vtom mu to „docvaklo“. Prečo to všetko robil? Nie pre rádia a televízne stanice ale pre ľudí, pretože im to pomáha, poteší ich to a potrebujú to.

A takto je to aj s našim povolaním finančného poradcu. Verím, že ľudom pomáhame vyznať sa v džungli finančných ponúk a inštitúcií. Verím, že nás ľudia potrebujú, rovnako ako svojho zubára či automechanika. Potešia sa, keď im pomôžeme k splneniu ich sna o vlastnom bývaní či keď im každý rok „cinknú“ na účet 7-percentné výnosy z dlhopisov ARCA CAPITAL. Ja sa teším spolu s nimi a preto som tu, v SALVE.  

Slavka Mráziková

Zaoberá sa komplexným riešením rodinných financií. Jej špecializáciou je financovanie bývania a investície.

Viac od autora →