„Ponúkli mi podnikanie, o ktorom sa v televízii nedozviem“

Mladí ľudia vedia, že sa môžu zamestnať, ale nevedia, že život je aj o založení si svojho vlastného podnikania. Podnikanie nemusí byť len pre vyvolených, píše sales manager Salve Milan Barinec. (na fotografii s manželkou a zakladateľom skupiny Salve Petrom Krištofovičom)

 Dlhodobo pracujem ako obchodný zástupca a denne sa stretávam so zákazníkmi. Mám čiastočnú slobodu, flexibilnú pracovnú dobu, ktorá mi vyhovuje, ale ako každé zamestnanie, aj to moje má svoje bariéry. Dosiahnete svoj vrchol v kariére, v odmeňovaní a máte pocit, že viac sa už nedá. Ale časom sa začnete zamýšľať nad zmyslom toho, čo robíte.

 Kariéra namiesto TV

 Keď som sa pred dvoma rokmi stretol so Slavkou Mrázikovou a využil som príležitosť slušne podnikať, bol som šťastný a cítil som zmenu. Spolu s regionálnym riaditeľom Vladimírom Kozovým mi ponúkli podnikanie, o ktorom sa vo večerných správach určite nedozviem. Úsmevné na tom všetkom je, že odvtedy svoje večery nevenujem televízii, ale práci v Salve. A to pokladám za svoj úspech. Zmenil som svoje myslenie, učím sa nové veci, stretávam nových, rovnako pozitívne naladených ľudí.  Aj vďaka životným skúsenostiam som vedel, že k dosiahnutiu úspechov potrebujem čas a vzdelávanie. A urobil som správne rozhodnutie. Opäť som začal snívať o lepšom živote svojej rodiny.

Slovenské tabu

Otvorili sa mi oči a rozprávam sa s ľuďmi všetkých vekových kategórii. Počúvam životné osudy a sny mladých ľudí, ktorým je treba pomôcť. Vedia, že sa môžu zamestnať, ale nevedia, že život je aj o založení si svojho vlastného podnikania. To je na Slovensku tabu. Podnikanie predsa nemôže byť len pre vyvolených. Je veľa šikovných ľudí, ktorí na to majú. Musíme ich v tom iba podporiť, ukázať im cestu k finančnej slobode.

Som na seba hrdý

A to ma naučilo Salve. Zdvihol som svoj rebríček hodnôt vyššie a chcem v tom pokračovať naďalej. V kariérnom rebríčku Salve som dosiahol pozíciu sales manažér. Som na seba hrdý a predovšetkým ďakujem svojej rodine za podporu, bez ktorej by som to určite nedosiahol.