Poštovka vstúpila na hypotekárny trh s úrokom nižším ako percento

Poštová banka konečne začala ponúkať hypotekárne úvery. A pri spustení nového produktu ponúka skutočne výhodné podmienky.

Dlhoočakávaný vstup Poštovej banky na hypotekárny trh je konečne tu a to so závratnou ponukou. Úrokovú sadzbu znížila na 0,725 percenta.

Ak však chcete dostať túto mimoriadne výhodnú sadzbu musíte splniť niekoľko podmienok. Medzi nimi aj to, že si dohodnete takzvanú ofsetovú hypotéku, píše portál etrend.sk.

No ale priemerná úroková sadzba, ku ktorej by sa mala dostať väčšina klientov by sa mala pohybovať od 1,1 do 1,3 percenta, čo je stále menej ako v najväčších konkurenčných bankách.

Ako hovorí riaditeľ Poštovej banky pre retail Peter Hajko, banka vedela, že ak na poli úverov na bývanie začína, nemôže ponúknuť len „ďalšiu“ hypotéku. Úver, ktorý v jej portfóliu na rozdiel od ostatných bánk chýbal, chcela „založiť na princípe rodiny“. Podľa neho rodina, či známi najmä mladým ľuďom riešiacim bývanie veľakrát pomáhajú finančne. Podľa prieskumu, ktorý si banka dala urobiť, na Slovensku dvaja z piatich vlastníkov nehnuteľnosti získali bývanie aj vďaka finančným darom či dedičstvu. Riešenie, ktoré ako novinku núka banka, im umožní, aby svojho príbuzného, či priateľa priamo nedotovali a peniaze mu len tak nedali. Pomôžu mu však úver získať lacnejšie, čím mu mesačne pomôžu usporiť.

Ak chcete najvýhodnejšiu hypotéku, kliknite SEM