Povzbudzujte ľudí, aby sa posúvali ďalej

Kedy vám naposledy niekto z nášho okolia povedal, že máte naviac, že od vás očakáva oveľa viac, ako ste doteraz historicky dosiahli? Túto otázku si kladie regionálny riaditeľ Salve Vladimír Trnka.

Keď som bol dieťaťom, snažil som sa vždy veľa športovať. Spočiatku ma uchvátila atletika. Spomínam si na nášho trénera. Vždy mi dával najavo vieru v moje zlepšenie. Neustále ma hnal dopredu a povzbudzoval ma v najťažších momentoch, aby som sa zlepšoval. Niekedy to bola troška a niekedy poriadny kusisko, o ktorý som dokázal posunúť svoje dovtedajšie maximum. Jednal so mnou, ako by som bol už o niekoľko krokov ďalej.

Tím bol hnací motor

Neskôr som presedlal na volejbal, kde nebol takýto výborný tréner. Vytvorili sme však výbornú partiu chalanov, ktorí sa povzbudzovali navzájom. Napriek tomu, že sme boli chalani z malého okresného mesta, dokázali sme poraziť kluby z oveľa známejších klubov vo veľkých mestách. Boli sme zdravo drzí. Sebadôvera a viera v tím boli naším hnacím motorom.

Povedzte ľuďom, že sú schopný urobiť to, o čom sa im doteraz ani nesnívalo.Povedzte ľuďom, že sú schopný urobiť to, o čom sa im doteraz ani nesnívalo.

Ste schopný toho, čo ste v živote neskúsili

Myslím si, že treba ľuďom čo najčastejšie vyjadrovať naše veľké očakávania. Povzbudzovať ich, aby sa posúvali ďalej. Viera v to, že v ľuďoch je obrovský potenciál, viera v ľudí a v ich budúce výsledky je obohacujúca aj pre nás, ak sme toho celého súčasťou. Viera v schopnosti blízkeho človeka však nestačí. Je potrebné mu to povedať, že je schopný urobiť to, o čo sa možno doteraz ešte vo svojom živote nikdy nepokúsil. Pomôcť mu zažiť eufóriu z malých úspechov a možno ho privyknúť na posúvanie svojich hraníc.

Máte svojho trénera?

Ďakujem Vám, pán tréner. Vďaka Vám si možem pri ich pozorovaní pravidelne zvyšovať hladinu hormónov šťastia v krvi.

Ak sa chcete stať členom tímu Vladimíra Trnku, kliknite SEM