Poznatky využívam v prospech klientov

Som rada, že viem ľuďom poradiť nielen v tom, ako ušetriť, ale aj ako zarobiť, ako treba myslieť na „zadné vrátka“ a naučiť sa šetriť, píše pre salve.sk sales manažérka Monika Šimčíková.

Po skončení strednej školy som prešla viacerými zamestnaniami. Pracovala som ako odborný referent v štátnej správe, ako colná deklarantka, vyskúšala som si prácu v butiku. Všetko to bola práca s ľuďmi, ktorá ma vždy bavila. Nebolo tomu inak ani po skončení materskej dovolenky, keď som začala pracovať v poisťovni.

Chcela som mať viac času pre seba

Všetko má však svoje plusy aj mínusy a ja som mala pocit, že potrebujem zmenu. Mať prácu, kde si „odrobím svoje,“ nenosím domov zbytočné papiere a nie som pod stálym tlakom plnenia plánov a štatistík. Jednoducho mať viac času pre seba a svoju rodinu. Práve preto som začala pracovať v automobilovom priemysle – priamo vo výrobe. Práca to nie je zlá, aj keď fyzicky náročná a stále pracujem s ľuďmi - som súčasťou veľkého kolektívu – a voľného času mám viac.

Prijala som výzvu

Stále som však cítila, že to nie je to „pravé orechové“, že hľadám niečo iné. Niečo, čo by ma zaujalo, oslovilo, kde by som sa mohla niečo nové naučiť. Práve v tom čase som prijala pozvanie na kávu od dlhoročnej kamarátky Majky Čelkovej a vďaka nej som sa po prvý raz stretla s Jankou Zbínovou, dnes branch manažérkou, ktorá mi vnukla myšlienku spolupráce. Keďže mám rada nové veci a výzvy, prijala som ponuku od Salve. Je to už viac ako rok, čo som súčasťou skvelého tímu Vladimíra Kozového a Zuzky Vráblovej v Púchove.

Radím nielen ako ušetriť, ale aj ako zarobiť

Za ten čas som spoznala veľa nových ľudí, ktorí sú vždy pozitívne naladení, ochotní kedykoľvek pomôcť, poradiť, pochváliť aj za maličkosť. Aj vďaka nim pracujem teraz na pozícii sales manažérky. Naučila som sa orientovať v zložitej spleti poisťovní, bánk a ich produktov a svoje poznatky využívam pri stretnutiach s klientami. Som rada, že viem ľuďom poradiť nielen v tom, ako ušetriť, ale aj ako zarobiť, ako treba myslieť na „zadné vrátka“ a naučiť sa šetriť.

Monika Šimčíková prijala výzvu a teraz je v Salve. / Foto: Archív M. ŠimončíkováMonika Šimčíková prijala výzvu a teraz je v Salve. / Foto: Archív M. Šimončíková

Začala som na sebe pracovať   

Salve ma naučilo, že ak niečo chcem, musím pre dosiahnutie cieľa skutočne aj niečo urobiť, nie o tom iba rozprávať. Vymeniť pohodlie gauča a čítanie beletrie za semináre a odbornú literatúru. Pretože vďaka tomu, že sa niečo naučím nezískam iba ja, ale aj moja rodina a priatelia.

Mám svoje sny

Každý má svoje sny a tajné priania a je iba na ňom, ako si ich dokáže splniť. Mám ich aj ja a viem, že aj vďaka tejto práci som k ich naplneniu bližšie. Chcem viac cestovať a relaxovať so svojou rodinou, pretože vďaka ich porozumeniu môžem robiť to, čo robím. Spokojnosť v rodine je základ preto, aby som sa mohla vzdelávať, profesionálne rásť, postúpiť na vyššiu pozíciu. Bonusom toho všetkého je, že všetko je to práca ktorá ma baví a obohacuje a naviac v kolektíve ľudí, ktorí ma dokážu inšpirovať a keď treba aj podržať, za čo im ďakujem.