Pozor, aby ste neprišli o peniaze. Na internete sa objavil podvod s binárnymi opciami

Vyvarujte sa zaručeným radám o tom, ako zbohatnúť na binárnych opciách. Na internete úradujú podvodníci.

O státisíce českých korún prišla dôchodkyňa Milada z Prahy, ktorá uverila podvodníkom na internete, že zhodnotia jej úspory a to prostredníctvom takzvaných binárnych akcií, píše portál sme.sk. Tí pre ňu mali zaručené rady, ako zdanlivo jednoducho investovať. Celé investovanie pri tom malo byť regulované Českou národnou bankou.

Celý podvod začal tým, že dôchodkyňa začala komunikovať s dvomi maklérmi britskej firmy Maestro trade. Tí od nej postupne vymámili státisíce korún. Dokonca sa jej nabúrali do účtu, z ktorého jej tiež vzali peniaze. Dôchodkyňa pravdepodobne už svoje peniaze nikdy neuvidí, pretože spoločnosť, ktorú muži zastupovali, nemá v Česku oprávnenie na poskytovanie investičných služieb, napísal portál idnes.cz.

Je potrebné podotknúť, že investovanie do binárnych opcií je legálne a ponúka možnosti aj 100-percentného zhodnotenia v krátkom čase. No rovnako rýchlo sa dá o peniaze prísť.


Čo sú binárne opcie?

Ide o zjednodušené obchodovanie na burze, ktoré si môže skúsiť takmer každý. Nemusíte totiž kupovať, ani predávať žiadnu ropu. Stačí, ak si stavíte peniaze na to, ako sa budú ceny nejakej komodity vyvíjať. Napríklad môžete nakúpiť CALL binárnu opciu s týždennou dobou expirácie za 100 dolárov, čo znamená, že tipujete, že cena ropy bude o týždeň vyššia, ako vo chvíli, keď opciu kupujete. Ak bude váš tip správny dostanete späť svojich 100 dolárov a tiež zisk z výnosu, ktorý ponúka broker, napríklad 80 dolárov. Ak vám tip nevyšiel a cena ropy klesla, prídete o celú vsadenú sumu, teda o 100 dolárov. Ide teda o jeden z najrizikovejších obchodných nástrojov.