Pozor, na koho rady dáte

Veľa ľudí sa vám bude snažiť v oblasti financií radiť, ale myslite na to, že nie všetci to robia pre vaše dobro. A pokojne to môže byť aj banková úradníčka, píše pre salve.sk špecialistka Mária Korcová.

Na trhu je veľmi silná konkurencia a navyše je obsadený rôznymi finančnými agentmi.

Každý z nás si chráni svojich klientov a chce pre nich len to najlepšie.

Aj ja som riešila záležitosť svojej klientky, ktorej končila zmluva, kde sme požiadali o ukončenie. Klientke prišli peniaze vhod, bola nadšená, že bude mať peniaze na opravu elektriny. Na prvom stretnutí sme a riešili jej ochranu príjmu a dôchodok. Po ďalšom stretnutí už bolo jasné, ako zabezpečíme jej dôchodok aj to, ako ochránime jej príjem.

Vypísali sme teda zmluvu a dohodli sa na stretnutí, kedy si prídem po úhradu a trvalý príkaz. Klientka mala ísť do banky zadať trvalý príkaz a stalo sa čo som nepredpokladala.Pracovníčka v banke nezadala klientke trvalý príkaz ale jej urobila sporenie na niekoľko rokov s minimálny zhodnotením, bez ochrany príjmu a bez zabezpečenia na dôchodok.

Čo už na to povedať? Aj pracovníčka v banke musí plniť plán a za každú cenu, aj keď to nie je pre klientku výhodné.

Keď som prišla na ďalšie stretnutie klientka už bola celkom iná. Presvedčená pracovníčkou z banky o tom, aký má super produkt. Keď som sa jej snažila vysvetliť, že ju to nezabezpečí na dôchodok ani jej to neochráni príjem, nechcela mi veriť.

Preto radšej nabudúce zrealizujte platbu cez internet banking, čo vám ušetrí čas a tiež vás neovplyvní pracovníčka banky.

Mária Korcová

Zaoberá sa životným poistením, servisom a investíciami.

Viac od autora →