Pracujúci dali finančné rady svojmu 20-ročnému ja. Čo odporúčajú?

Pozriete sa, čo radia svojim mladším verziám pracujúci, pokiaľ ide o peniaze.

Predmety na vysokej škole si vyberajte starostlivo

Keby som si mohla opäť vybrať predmety na vysokej škole, vyberala by som si tie, ktoré by ma zoznámili s trhom, peniazmi, namiesto ľahko získaných A-čok zo sociológie. Učila by som sa o investíciách a dôchodkoch, povedala pre portál businessinsider.com Jenna Ha.

Študentské zľavy využite naplno

Využite všetky možnosti, ktoré vám univerzita ponúka. Neváhajte a vďaka študentským zľavám šetrite v obchodoch. Navštevujte podujatia pre študentov, ktoré sú väčšinou zadarmo. Investujte do obleku, nikdy neviete, kedy ho budete potrebovať, píše Gavin Li.

Začnite šetriť. Okamžite

Založte si sporiaci účet a odkladajte si naň nejaký obnos peňazí každý mesiac, aj keby to malo byť len pár eur, radí Sheena Samu.

Aké rady by ste dali svojmu mladšiemu ja. / Foto: pixabay.comAké rady by ste dali svojmu mladšiemu ja. / Foto: pixabay.com

Venujte pozornosť peniazom

Sledujte svoje príjmy a výdavky a určite si hranicu, aby ste nemíňali priveľa, alebo na zbytočnosti, ktoré nepotrebujete, odporúča Javier Andres Lee.

Myslite na pasívny príjem

Dostávať príjem a „vyrábať“ si príjem sú dve rozdielne veci. Myslite na investovanie a na to, že môžete použiť peniaze na tvorbu ďalších peňazí, namiesto toho, aby ste pracovali bezhlavo x hodín, kvôli platu, píše Chowdhry Ahmed.