Prečo sa pripravovať na dôchodok? Lebo môžete dostávať iba 76 eur

Pravda o našich dôchodkoch je stále trpkejšia. Pozrite sa, koľko dostávajú dnešní dôchodcovia a zvážte, či nie je na čase začať si pripravovať súkromný dôchodok.

Sociálna poisťovňa vypláca čoraz viac dôchodkov. Napríklad v roku 2005 ich bolo asi 912-tisíc a v januári tohto roka ich bolo už 1,5 milióna. Penzisti vo roku 2005 dostávali priemerne necelých 232 eur mesačne, teraz je to približne 427 eur, píše portál aktuality.sk.

Za priemerným dôchodkom sú však priepastné rozdiely. Minulý rok poberalo takmer 2 500 dôchodcov starobný dôchodok do 76 eur mesačne. Z tejto žalostnej sumy sa dá vyžiť iba ťažko a tak môžu požiadať o sociálnu pomoc, čo však tiež nie je bohvieaká suma.

Začnite si sporiť na dôchodok.Začnite si sporiť na dôchodok.

Najpočetnejšia skupina penzistov až 90-tisíc dostáva dôchodok vo výške od 385,10 eura do 415 eur. Sú na Slovensku však aj takí, ktorí dostávajú od 900 do 1000 eur. Navyšší dôchodok, ktorý bol vyplatený tento rok bol vo výške 2979 eur. K takémuto vysokému dôchodku sa zvyčajne približujú tí, ktorí pracovali aj po nástupe do penzie, ale dôchodok fyzicky nepoberali. Existuje človek, ktorý po takomto odchode do penzie pracoval ešte 19 rokov.

Ak chcete mať slušnú penziu, kliknite sem