Prečo vás šťastie v živote obchádza?

Ešte som nestretol prípad človeka, na ktorého by šťastie bolo sadlo bez príčiny, píše regionálny riaditeľ Salve František Buranský.

S manželkou máme tri dcérky. A s úsmevom si hovorím, som ako kráľ. Dve z nich od útleho detstva vedeli, čím sa chcú stať. Jedna z nich s veľmi často hrávala na pani učiteľku a druhá na pani doktorku. A čuduj sa svete, obom sa im to splnilo.

Vôbec to netajili ani v čase dospievania a dospelosti. Dennými aktivitami si šli za svojím cieľom. Dnes naplno žijú svoju vysnívanú nie ľahkú a finančne nedocenenú profesiu, ale nimi vysnívanú, a nemenili by.

Pracujú len kvôli účtom

Registrujem, ako je dobre ľuďom s jasným životným cieľom a ako „náhody“ spôsobia jeho splnenie.

Žiaľ, často sa stretám s ľuďmi chodiacimi denne do práce len pre to, aby zarobili na každomesačné zaplatenie šekov. Práca ich nebaví, naopak ubíja, no napriek tomu a neraz i mladému veku , sa ani len neodvážia uvažovať o zmene. Napríklad rekvalifikácii. Odmietajú čokoľvek čo i len vyskúšať, napríklad popri zamestnaní. Neveria si, neodvážia sa o čomkoľvek snívať, zvyčajne preto, lebo by to vyžadovalo vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. A to by niečo vyžadovalo. Napríklad nahradiť sledovanie televízie za štúdium nových vecí.

http://www.salve.sk/sk/o-nas/nasi-ludia/frantisek-buransky/Prečo vás šťastie obchádza?

Pre šťastie treba niečo urobiť

Je zaujímavé počúvať úvahy ľudí o šťastí v živote.

Ešte som nestretol prípad človeka, na ktorého by šťastie bolo sadlo bez príčiny. Poznám mnoho prípadov šťastných ľudí, ale v každom prípade viem, že na dosiahnutí svojho šťastia pracovali.

A väčšina šťastných ľudí mala v živote vždy jasno, za čím idú a na to aj sústavne mysleli, o tom veľa diskutovali a hlavne, všetko potrebné pre to robili.

Som šťastný

Myslím si tiež, že som šťastným človekom. Mám vydarenú rodinu, prácu, ktorá ma baví a napĺňa. Vyšlo mi v živote všetko, i to , o čom som sa neraz neodvažoval ani snívať. Ale, ak som sa v živote pre niečo rozhodol, podriadil som tomu všetky aktivity a vždy sa výsledok dostavil. A častokrát omnoho skôr, ako som si to naplánoval.

Príčinu nešťastia väčšiny nespokojných ľudí so svojím životom vidím v prežívaní životov bez cieľov. Žijú len tu a teraz. Nepremýšľajú o lepšej budúcnosti, neplánujú si ju, nič pre ňu nerobia. Ale sa čudujú, prečo práve ich šťastie v živote obchádza.

Ak sa chcete stať členom tímu Františka Buranského, klinite sem