Prestaňte sa vyhovárať. Začnite na sebe tvrdo pracovať

Nájdite si oblasť podnikania a položte si otázky, čo svet potrebuje, v čom ste dobrý, čo vás baví a či vás to uživí, radí regionálny riaditeľ Salve Ľudovít Olejár.

Veľa ľudí sa dnes sťažuje, ako je na Slovensku zle. Ako málo zarábajú a strácajú nádej na lepší život. Je pravda, že situácia nie je ideálna, a to aj napriek tomu, že sa dnes majú Slováci najlepšie v histórii. Naši predkovia, ktorí zažili vojnu, to mali oveľa horšie. Nie je to však dôvod na to, aby nás to uspokojovalo, lebo iba veľmi pomaly sa priemerným zárobkom približujeme k vyspelým krajinám.

Slovensko nie je ideálna krajina

Nedávno sa objavila v médiách správa, že súčasným tempom by sme mali dobehnúť Rakúšanov za 350 rokov a Švajčiarov vôbec. Veľa mladých ľudí odchádza zo Slovenska za lepším zárobkom do vyspelejších krajín a hlavne tam, kde sa lepšie žije a všetko lepšie funguje. Isto, pomery na Slovensku nie sú práve najlepšie a nie je sa príliš čím chváliť, máme korupciu, nefunguje tu právny štát a denne nás zavaľujú rôzne kauzy. Nie je to prostredie, ktoré by malo motivovať ľudí na to, aby tu pracovali a ostávali na Slovensku.

Takto môžete aj vy zlepšiť život u nás

Ale čo tak ísť do zahraničia, niečo sa tam naučiť, potom sa vrátiť a pomáhať tu na Slovensku zmeniť systém. Môže to totiž zrýchliť naše približovanie sa k vyspelým štátom. Nie všetci však chcú opustiť Slovensko a ostávajú doma a sťažujú sa právom na nízke zárobky. Ak si však chcú zlepšiť život, lebo sa to dá aj na Slovensku, treba pre to aj niečo urobiť. Niečo zmeniť. Nestačí sa sťažovať a čakať, že to vyrieši vláda alebo strýko v správnej strane. Treba sa prestať vyhovárať a začať na sebe tvrdo pracovať. Začnite napríklad robiť prácu v inom odbore, nie v tom ktorý vyštudovali.

Ako na nové povolania

Svet sa mení veľmi rýchlo niektoré povolania zanikajú a vznikajú aj nové, na ktoré ľudí školský systém ani doteraz nevedel ani nevie pripraviť. Preto je nutné skúšať sa uplatniť v nových povolaniach a hlavne skúšať sa postaviť na vlastné nohy, stať sa nezávislým od zamestnávateľov a hlavne štátu od . Skrátka začať podnikať. Treba si nájsť oblasť podnikania a treba si položiť otázky čo svet potrebuje, v čom som dobrý, čo ma baví a či ma to uživí. Ak ste si odpovedali na všetky, tak to vyskúšajte.

Život máš vo vlastných rukách, zmeň to.Život máš vo vlastných rukách, zmeň to.

Prestaňte byť závislý

Netreba zabúdať na ďalší seba rozvoj a neustále sa zlepšovať. Dnes na Slovensku existujú kvalitné vzdelávacie semináre, ktoré môžu každého posunúť vpred a zmeniť mu terajší stav na lepší. Spoločnosť Salve má vlastný vzdelávací program, školia tu ľudia z praxe, ktorí aj reálne dosahujú výsledky. Salve vám môže zmeniť život, záleží len na vás či vyskúšate šancu na lepší život. Možno to nebude práve pre Vás, no aj tak Vám to otvorí oči a pomôže možno naštartovať podnikanie v nejakej inej oblasti.

Život máte vo vlastných rukách

Aktivita je život, pasivita je pomalé umieranie. Jedine aktivita vás dovedie k lepšiemu životu, zlepšuje zdravie a predlžuje život. Nespoliehajte sa na nikoho. Svoj život máte vo vlastných rukách. Vytvorte si vlastnú budúcnosť, možno práve zo Salve.

Ak sa chcete stať členom tímu Ľudovíta Olejára, klinite SEM.