Pri refinancovaní Vám najlepšie poradí odborník

Ľudia majú väčšinou predstavu o tom, ako by svoju situáciu s úvermi vyriešili, ale ide len o pohľad laika. Je to podobné, ako keď idete k lekárovi. Až ten Vám určí diagnózu a predpíše lieky.

Ak nie ste spokojní s tým, koľko platíte za svoj úver či pôžičku alebo ste si ich naraz zobrali  viac a nestíhate ich splácať, poupratujte si ich a využite možnosť refinancovania, píše portál sme.sk

Spojiť alebo vymeniť

 S dobrou refinančnou ponukou banky si dokážete spojiť viaceré úvery do jedného, alebo ich vymeniť za lepší. Môžete si tak znížiť splátku, ktorú banke mesačne platíte alebo úrokovú sadzbu, ktorá je vyššia než dnešné ponúkané úroky. Je dobré využiť možnosti, ktoré trh ponúka a nechať si ponuky porovnať. Dnes je alternatív, ako na úveroch ušetriť, niekoľko.

Vyberte si vlastný model

 Pri dnešných možnostiach bánk sa nemusíte uspokojiť len s jednou ponukou banky. Je možné vybrať si model refinancovania, ktorý vyhovuje práve vám.

Pracovníci bánk alebo sprostredkovatelia dnes dokážu osobne zhodnotiť Vašu finančnú situáciu a odporučiť najvýhodnejší spôsob riešenia.

Odborník je ako lekár

 Ľudia väčšinou môžu mať predstavu o tom, ako by svoju situáciu s úvermi vyriešili, ale ide len o pohľad laika. Je to podobné, ako keď idete k lekárovi. Viete si o svojom probléme niečo vopred naštudovať, no v konečnom dôsledku je určenie diagnózy a liečby na odborníkovi. Presne tak to funguje aj v banke. Skúsený odborník Vám pomôže nájsť riešenie, ktoré je pre Vás osobne najrozumnejšie.

Sadzba rozhoduje  

 Pre klienta je dôležitým rozhodovacím momentom to, keď dostáva informáciu o úroku. Aj keď úrok je iba jednou časťou pomyselnej skladačky. Je treba sa pýtať a informovať o tom, čo tie percentá naozaj znamenajú. Čo všetko je potrebné spĺňať pre daný úrok. Napríklad musí mať v banke otvorený účet? Môže robiť predčasné splátky? Bude za ne platiť?