Rozhodla sa opustiť bezpečný prístav – zamestnanie. A urobila dobre

V Salve som získala najcennejšie hodnoty – slobodu, vzdelanie a čas, píše branch manažérka Salve Mária Dobrovičová.

Rok 2016 je mojim prelomovým rokom v živote. Dobrovoľne som odišla zo zamestnania po 34 rokoch. Od práce, ktorej som veľmi dobre rozumela, od svojich kolegov,  s ktorými som prežila kus života a boli sme si veľmi blízki. Lenže čas je neúprosný.

Dlhšiu dobu som pociťovala neistotu v „istote zamestnania“, kládla som si veľa otázok.. Udržím si toto zamestnanie do dôchodku? A ak nie, kam pôjdem, čo budem robiť a kto bude chcieť zamestnať ženu, ktorá prekročila 50-ku? Vedela som, že musím niečo urobiť. A tak to všetko začalo.

Možnosť rozvíjať sa

Pred štyrmi rokmi ma moja priateľka zoznámila s príležitosťou v Salve a ja som rýchlo pochopila, že v tejto spoločnosti existuje podporné prostredie, kde majú ľudia možnosť neustále sa rozvíjať a rásť či po odbornej alebo osobnostnej stránke.

Po 2 a pol roku som za podpory regionálnej riaditeľky Emílie Bajzíkovej a svojho novovybudovaného tímu postúpila na kľúčovú pozíciu Branch manager. To nie je všetko. Našla som prácu, ktorá ma skutočne napĺňa a dáva mi zmysel. Pomáhať rodinám orientovať sa vo svojich financiách, učiť rozumne míňať, správne investovať a  pripravovať sa na dôstojný život v ich neskoršom veku je v dnešnej dobe veľmi dôležité.

Cieľom je pomoc

Mojím cieľom je mať čo najviac spokojných klientov s pocitom dobre odvedenej práce a zároveň budovať silný stabilný tím spolupracovníkov, ktorí pomocou spolupodnikania so spoločnosťou Salve si zmenia životy nielen sebe, ale aj ľuďom vo svojom okolí. Veľká vďaka patrí Petrovi Krištofovičovi, majoritnému akcionárovi spoločnosti a jeho tímu, ktorí vytvárajú prostredie, ktoré vie podporiť a podmienky pre rozvoj najcennejšej „komodity“ – ľudí po vzore veľkých podnikateľov Tomáša a Jána Baťu.

Viem, že môžem

V Salve som získala pre mňa najcennejšie hodnoty – slobodu, vzdelanie a čas. Správne využitý čas, tvrdá práca na sebe a zvyšovanie odbornej kompetencie ma dovedie ku finančnej slobode. Neľutujem moje rozhodnutie opustiť „bezpečný prístav“ zamestnania a začať nový život podľa mojich predstáv. Ja už viem, že môžem.