Salve je životný štýl

Môj Salve príbeh bol vlastne nedosnívaný sen, ktorý sa stal skutočnosťou, píše pre Salve.sk manažérka pobočky Simona Zaťková.

V roku 2002, vtedy so mala 29 rokov, som bola plná očakávaní a túžob. Bola už som matkou prvého syna, päťročného Michala a ciele boli dané. Ale iba v snoch. Zrazu však prišla príležitosť, ako zo sna urobiť skutočnosť. Ako sa to dá? Vízia – cesta – cieľ. Vďaka Petrovi Krištofovičovi a jeho knihe cieľov.

Chcem od života viac

Moja práca bola vždy zameraná na služby pre klienta. Od roku 1995 som pracovala ako samostatný odborný referent na oddelení podnikateľov v Sociálnej poisťovni v Topoľčanoch. V roku 2002 ma oslovila kolegyňa: „Poď sa pozrieť na novú príležitosť. Toto je fakt niečo pre teba.“ A vtedy som si naozaj uvedomila, že chcem od života viac a nikdy som sa neuspokojila s málom. Lebo prirodzená nespokojnosť je hnacím motorom a dôležité je nikdy sa neľutovať.

Salve mi dalo a dáva veľmi veľa – vzdelanie a sebarealizáciu, naučila som sa byť vytrvalá, disciplinovaná, trpezlivá, počúvam iných, samovzdelávam sa a najmä spolieham sa na samú seba. Dokážem prijať situáciu ako výzvu, lebo nie okolnosti, ale reakcie na ne ovplyvňujú môj svet.

V Salve som dosiahla na manažérsku pozíciu a viem, že cesta pokračuje, aj keď nie je jednoduchá.

Prišli nové ciele

Doteraz vysnívané ciele máme splnené. Krásny dom, okrasnú záhradu, vlastné auto, dovolenky. K všetkému sa ale veľkým dielom pričinil aj môj manžel, ktorý presne v tom čase odišiel pracovať do zahraničia.

Prišlo však obdobie, keď som začala pracovať na nových cieľoch.

Cieľ č.1 - Zmena životného štýlu „Fitness“. Potvrdilo sa mi to množstvo školení a vzdelávania. Vytrvalosť a sebadisciplína - bez týchto dvoch vlastností nie je úspech. Teším sa z výsledkov a zo svojej vytrvalosti, a tiež z toho, ako sa nevzdávam.

Cieľ č.2 - Mať vlastné „Fit centrum“

Cieľ č.3 - Sanatórium pre nevládnych a starých ľudí.

Príjmajte výzvy s ľahkosťou

Pochopila som, že Salve je štýl života a dáva človeku určitú úroveň, smer. Zažijete veci, získate skúsenosti, absolvujete školenia na svetovej úrovni, veľa precestujete a vzdelávate sa. Bežný človek o tom ani nesníva. Stále sa to oplatí, aj keď nie vždy je to ľahké, lebo každý deň stojíte na štartovacej čiare. Ale keď vás niečo baví a prácu máte zároveň ako koníček, naučíte sa prijímať výzvy s ľahkosťou.