Salve mi dávalo logiku

Po skúsenostiach v rozličných zamestnaniach skúsila Salve a zostala pri ňom dodnes. O tom ako Salve zmenilo život špecialistke Andrei Marákovej...

 V živote som prešla rôznymi povolaniami. Začínala som ako robotníčka a prešla som rôznymi profesiami od robotníčky, predavačky cez majsterku výroby po pracovníčku pošty. Každá mi dala niečo do života. Pracovala som na smeny a svojej práci som venovala mnoho času. Za ten čas, ktorý som trávila v práci, som si predstavovala vyšší príjem. Ale ak som ho chcela dosiahnuť, potrebovala som ďalšiu prácu a ďalší príjem, a tak som si vždy hľadala aj vedľajšiu prácu. To ma oberalo o čas, ktorý som mohla stráviť s rodinou. Pri takomto štýle života som si stále viac uvedomovala, že potrebujem zmenu. 

Otázky, ktoré ma nakopli

 V tom období som stretla známeho, môjho kouča z pošty, ktorý mi položil pár otázok. Ako som spokojná s prácou, ktorú robím? Koľko času v nej trávim? Či som spokojná s platom. Akých mám kolegov? Ponúkol mi, že má pre mňa niečo zaujímavé, kde si môžem pekne zarobiť. Práve po tomto rozhovore mi tieto otázky začali stále viac rezonovať v mysli.  Keďže plat som mala nízky, rozhodla som sa osloviť známeho Vladimíra Trnku. Bola som rozhodnutá vyskúšať niečo nové. Vzal ma do svojho tímu. Postupne som spoznávala Salve, jeho hodnoty a systém. Popri práci na pošte som bola aj Salve.

Lepšie investovaný čas

 Som človek, ktorý sa rád učí a zároveň rada pomáham ľuďom. Tiež mám rada slobodu a chcem byť pánom svojho času. Toto všetko mi Salve umožňuje.  Keďže mám rada čísla, začala som počítať. Koľko času trávim na pošte a za aký plat? Keby som toľko isto času venovala Salve, aké by to bolo? Čo všetko by som vedela dať rodine, deťom. Začala som porovnávať.  Mám rada slobodu a zamestnanie ma zväzuje. Plat je mizerný. Napätie v práci by sa dalo krájať. A tak som sa rozhodla byť len Salve a poštu som opustila.

 Prečo?  Pretože Salve pomáha ľuďom, pomáha rodinám budovať bohatstvo a to je to, čo ma napĺňa,  dáva slobodu, ktorá mi chýbala, dáva možnosť plniť si sny, o ktoré som postupne prichádzala, dáva vzdelanie, ktoré ma posúva ďalej. Popri Salve mám čas na rodinu, užívame si spoločné výlety.  Dáva recept ako lepšie žiť, dáva dovolenky. Spoznala som skvelých ľudí plných elánu do života, ochotných poradiť a pomôcť. Zažila som dovolenku so Salve vo Vysokých Tatrách. Salve ma učí budovať si budúcnosť, firmu a hlavne zabezpečovať rodinu. Salve je životný štýl. Som hrdá, že som jeho súčasťou.

 Salve mi zmenilo život. Našla som prácu, ktorá ma napĺňa.