Salve ponúka nové aj nepoznané možnosti

Môžete dostať obrovskú príležitosť, ale je len na Vás, ako s ňou naložíte, píše Branch Manager Miroslav Kormaňák.

Už ako malého chlapca ma zaujala technika. Keď som dostal nejakú hračku, ako prvé som ju rozobral, aby som vedel, čo sa skrýva vo vnútri. Veľkú radosť mi robili stavebnice, modely áut a lietadiel. Po štúdiu elektrotechniky a strojárskej technológie v priemyslovom inžinierstve som dostal možnosť uplatniť získané vedomosti v praxi. Bolo to programovanie, projektovanie a navrhovanie prevažne v elektrotechnickom a automobilovom priemysle. Môj sen realizovať sa v tvorivej a svojou šírkou pestrej činnosti s hmatateľným výsledkom sa tak naplnil.
 

Pomáhať, aj zarábať
Ešte počas zamestnaneckého pomeru, bolo to na jeseň 2001, ma po 13 rokoch, čo sme sa nevideli, oslovil bývalý spolužiak, že sa chystá zaujímavý projekt. Je tu vraj možnosť pomôcť ľuďom vo svojom okolí a pritom aj zarobiť. Hoci išlo pre mňa o úplne novú oblasť, povedal som si, že to skúsim. Absolvoval som školenie v hoteli Slovakia v Žiline pod hlavičkou vtedy ešte ALLFINANZ. Projekt mal jasné pravidlá a bol ohraničený len na niekoľko mesiacov. Dostal som možnosť pracovať samostatne, alebo si vyškoliť svoj vlastný tím. To, že som ponuku prijal, i to, že som mal vlastnú, dokonca dobrú skúsenosť, pre mňa v neprebádanej oblasti s odstupom času hodnotím pozitívne.
 

Viem, kam kráčame
Spolupráca so Salve mi ukázala nové, doposiaľ pre mňa nepoznané možnosti. Ja, i moji spolupracovníci, sme dostali do rúk obrovskú príležitosť, ktorá je tu a teraz. Ako s ňou naložíme, je v našich rukách. Od Salve som dostal návod, ako spolupodnikať, ako si správne plánovať rodinné financie, ako minimalizovať svoje životné náklady, ako budovať svoje aktíva. Určovanie priorít a plánovanie dnes už vnímam ako nevyhnutnosť. Spoznal som tu veľa šikovných a skvelých ľudí, s ktorými spolupracovať je česť. Salve vnímam ako jednu veľkú rodinu, v ktorej nechýba pomoc i podpora, ktorá má svoju vlastnú hlavu a každý deň vie, kam kráča.

Ak to, čo som sa v Salve naučil a ešte sa naučím, dokážem odovzdať ďalšej generácii i svojim deťom zušľachtené, splní sa môj cieľ.