Sberbank končí. Čo vás čaká, ak ste jej klient

Sberbank na Slovensku už čoskoro končí. Zlúči sa s Prima bankou. Ak ste jej klientom, pozrite si prehľad, ktorý pre vás pripravila Branch managerka Salve Janka Benkeöová. Určite vás poteší.

Na mimoriadnom valnom zhromaždení 24.mája 2017 sa bude rozhodovať o zlúčení Prima banky so Sberbank Slovensko. Na Slovensku Sberbank zanikne k 31.7.2017.

Podľa vyjadrení Prima banky má Sberbank málo klientov a v posledných rokoch stagnuje a tieto aspekty, okrem iných, nedávali predpoklad dlhodobej úspešnej samostatnej existencii.

Prima banka pôsobí na Slovensku od roku 1993. Za tento čas zmenila banka trikrát názov: Prvá komunálna banka – Dexia – Prima banka.

Sberbank je na slovenskom trhu od roku 1991. Najskôr pôsobila pod názvom Ľudová banka, neskôr Volksbank a od roku 2013 ako Sberbank Slovensko.

V súčasnosti vlastní obe banky investičná skupina Penta. Z hľadiska počtu pobočiek sa Prima banka stane trojkou na slovenskom trhu.

Ako sa zlúčenie dotkne klientov?

Bežný účet

Sberbank

- poplatok 4,99 €/mesačne                 

- úrok 0 %                                          

- minimálny zostatok 10 eur

- v cene je platobná karta, internet banking, služby call centra, výbery z bankomatov Prima banky a Sberbank, elektronický výpis z účtu

 - pri kreditnom obrate minimálne 400 € mesačne a 10 platbách kartou alebo s priemerným denným zostatok na účte minimálne 10.000 eur bol účet bezplatne

Prima banka

- poplatok 3,90 €/mesačne

- úrok 0 %

- minimálny zostatok 10 eur

- v cene je platobná karta, prijaté platby, odchádzajúce inkasá, trvalé príkazy, výbery z bankomatov Prima banky

- pri priemernom dennom zostatku 10.000 eur mesačne je účet bezplatne

Spotrebné úver refinanc

Sberbank

5,99 % ročne

Prima banka

5,90 % ročne

Nové spotrebné úvery

Sberbank

7,50 %

Prima banka

5,90 %

Úvery na bývanie

Sberbank

1,49 % ročne pri fixácii 3 roky

Prima banka

1,20 % p.a. s fixáciou na 4 roky

Z hľadiska hypotekárnych úverov by bolo pre klientov Sberbank zlúčenie pozitívne. Klient má možnosť požiadať banku o zníženie úrokovej sadzby v čase fixácie i mimo nej.

Spôsobov riešenia je viac a preto odporúčam, obrátiť sa na finančného sprostredkovateľa, ktorý sa špecializuje na úvery TU