Slovensko bude také úspešné, akí úspešní budú Slováci

Začnite niečo robiť pre zlepšenie svojho života a pamätajte, že nikto to za vás neurobí, píše regionálny riaditeľ Salve Ľudovít Olejár.

Iba prednedávnom sa skončil rok 2016 a začína nový rok 2017. Ľudia zvyknú v tomto období hodnotiť uplynulý rok a dávať si ciele a predsavzatia na ten začínajúci. Aký bol teda ten uplynulý rok 2016 ?

Počúvame v médiách vyjadrenia politikov, aký úspešný bol pre Slovenskú ekonomiku a čo všetko sa nám na Slovensku podarilo.

Naleteli reklamám

Otázka však je, či to tak cítia aj bežní ľudia? Naše domácnosti sadli na lep reklamám na výhodné úrokové sadzby na úveroch. No nepožičaj si človeče, keď je to teraz také výhodné a dopraj si, veď ktovie čo bude zajtra.

Isté je, že zadlženie domácností nám rástlo najrýchlejšie z bývalých východoeurópskych krajín, a to neviem, či je to až tak dobré. Ľudia miesto toho, aby sa začali obzerať po vyššom zárobku a začali si tvoriť rezervy, ako sa povie na horšie časy, tak sa začali bezhlavo zadlžovať a míňať peniaze, ktoré ešte nezarobili.

Úspešní športovci

Ale ak hodnotíme rok 2016 z oblasti slovenského športu, tak bol mimoriadne úspešným rokom. Športovcom sa darilo. Peter Sagan obhájil titul majstra sveta, zelené tričko na Tour de France a vyhral ďalšie významné svetové preteky. Ale nielen jemu sa darilo. Aj ďalším našim športovcom na olympiáde v Riu sa darilo.

Život máte vo vlastných rukách

Toto všetko je pekné, ale ako to ovplyvnilo životy bežných ľudí, mladých rodín, alebo dôchodcov? Všetci očakávajú, že vláda, štát alebo niekto iný niečo urobí a oni sa budú mať lepšie. Ale zlá správa je, že toto nefunguje. Tá dobrá správa je, že každý to má vo svojich rukách a viete to ovplyvniť a urobiť si život lepším. Udeje sa to vtedy keď prestanete čakať, že to niekto za nás urobí a začnete vyhľadávať príležitosti.

Začnite rok 2017 úspešne. So Salve. / Foto: Pixabay.comZačnite rok 2017 úspešne. So Salve. / Foto: Pixabay.com

Nebuďte otrokom

Netreba sa spoliehať na to, že vám niekto požičia a krátkodobo si polepšíte a potom, ak ste bez úspor spoliehate sa, že sa snáď niekto nájde, aby vám pomohol.

Zadlžení ľudia sa stávajú otrokmi.

Určite si veľa z vás dalo predsavzatia na rok 2017, že sa stanete lepšími. Ale v čom? Naučíte sa niečo nové, čo vás posunie trocha ďalej a zlepší vám to život?

Nebojte sa urobiť zmenu

Na Slovensku je veľa firiem, ktoré hľadajú kvalitných ľudí a sú ochotní ich aj celkom dobre zaplatiť. Ste na to pripravení alebo sa budete stále báť urobiť zmeny v živote, ktoré vám môžu zmeniť život k lepšiemu?

Zarábať, sporiť, investovať

Dobrou správou ale je, že všetkému sa dá naučiť, ak sa chce. Treba sa učiť v prvom rade rozumne míňať zarobené peniaze, viac zarábať a správne sporiť a investovať. To sú vedomosti, ktoré ak sa naučíte môžu pozitívne ovplyvniť váš život a potom pri bilancii na ďalšom prelome rokov uvidíte, aké ciele si dáte na ďalší rok.

Naučte sa mať lepší život so Salve

Salve je spoločnosť, ktorá toto všetko učí a netreba za to platiť. Môžete sa tu naučiť, ako začať podnikať a vybudovať si pre seba a svoju rodinu istotu príjmu.

Zo zamestnania veľa ľudí v minulom roku prepustili a nebude to inak ani vtom ďalšom roku. Z vlastnej firmy vás však nikto neprepustí, nikto vám nedá výpoveď, iba ak vy sami. Je to vo vašich rukách. Preto začnite niečo robiť pre zlepšenie života a pamätajte, že nikto to za vás neurobí.

Vyskúšajte to aj popri zamestnaní. Poďte sa naučiť budovať si vlastné podnikanie a získajte tak skutočné istoty v živote, nie len tie falošné, sľubované niekým, kto vám môže každú chvíľu povedať, že zajtra už nepríď a choď na úrad práce. Slovensko bude také úspešné a silné aký úspešní a ekonomicky silný budú občania Slovenska.

Ak sa chcete stať súčasťou Salve, klinite SEM