Sme ženy! Tak si šetrime

Fakty hovoria, že muži zarábajú viac peňazí a dožívajú sa menej rokov. Ženám preto ponúka riešenie investičná špecialistka Salve Slavka Mráziková.

Vezmime si bežnú slovenskú ženu, vydatú s dvomi deťmi, pracujúcu na plný úväzok. Ako asi prebieha jej pracovný deň? Vstane, absolvuje rannú hygienu, pripraví rodine raňajky, deťom desiatu do školy, zobudí ratolesti.  Zatiaľ, čo oni raňajkujú, oblieka sa, nahodí rýchly make-up, ešte stihne zapnúť umývačku riadu či vyvenčiť psa, pobozká manžela. Potom uteká do práce, odkiaľ cca po 10 hodinách beží na nákup,  domov pripraviť večeru, urobiť s deťmi úlohy a prípadne pustiť práčku...Toto je ženský svet.

25 % k dobru pre pánov

V mužskom svete nášho veku sa takýto servis rodine ale neráta, iba hodiny, ktoré žena strávi v práci a opäť mužský svet rozhodol, že žena za rovnakú prácu bude platená až o 25 % menej ako muž. Toto je fakt, ďalším takým je štatistika, podľa ktorej muži umierajú o sedem rokov skôr ako ženy. Z toho vyplýva, že ženy majú oveľa nižšie aj dôchodky a hoci vdovám štát „prihodí“ zopár eur ako vdovské ich, životná úroveň po smrti partnera rapídne klesá. Mesačný príjem majú taký mizerný, že majú  čo robiť, aby udržali byt, zaplatili lieky a stravu, kultúra či dovolenka nehrozia, pokiaľ im ju nezaplatia deti.

Poistime si budúcnosť

A preto ženy Slovenska! Mali by sme  o svojej budúcnosti premýšľať ešte v čase, keď je náš partner zdravý a šťastný, a využili na to napríklad sporenie formou investičného životného poistenia, kde je možné odkladať pravidelne mesačne hoci aj malú sumu. Veď o 25 či 30 rokov nám aj z toho mála narastie pekná „kôpka“ na prilepšenie. Navyše, takto ušetrené peniaze sa zdaňujú až na konci obdobia a v Poisťovni sú chránené oveľa viac ako v banke, nakoľko každá Poisťovňa má svoju Zaisťovňu.

Sme šikovné

Šikovná žena dokáže kalkulovať oveľa dokonalejšie ako sto ekonomických riaditeľov vo firme, ktorí na všetko potrebujú ideálne podmienky. A my predsa šikovné sme!

Slavka Mráziková

Zaoberá sa komplexným riešením rodinných financií. Jej špecializáciou je financovanie bývania a investície.

Viac od autora →