Splnil som si sen a teraz s tým pomáham iným

Pomohol som už niekoľkým klientom. Teraz pomáham aj sám sebe. Všetko dobre poznám, pretože vystupujem v úlohe špecialistu aj klienta, píše Sales Manager Salve Tomáš Tatay.

Keď som začínal v Salve v roku 2010, venoval som sa realitám aj preto, aby som získal prehľad o možnostiach vlastného bývania. Behom jedného roku som býval v troch podnájmoch a vtedy som sa rozhodol. Musím si vyriešiť vlastné bývanie. Mojim pôvodným snom bolo vlastniť rodinný dom v blízkosti prírody. Pri jednom výlete na bicykli som ho našiel. Po zvážení svojich možností v danej situácie som sa rozhodol pre reálnejšie riešenie. Kúpim si byt. Najlepšie novostavbu.

S hypotékou mi pomohli v Salve

Ale ako sa k nemu dostať, keď jeho cena je taká vysoká, že vlastné prostriedky na to nestačia? Pomohol som si hypotékou. Najrýchlejšia cesta ako ju získať, je nechať si poradiť od odborníkov. Salve takých špecialistov vytvára, sám som sa chcel zaradiť medzi nich.

Pomohol som už niekoľkým klientom. Teraz pomáham aj sám sebe. Všetko dobre poznám, pretože vystupujem v úlohe špecialistu aj klienta. 

Ide to aj so spoludlžníkom

Do kúpy bytu som vložil približne 30 % nasporených prostriedkov. Zvyšných 70 % mi poskytla banka, ktorú som si zvolil pre jej najlepšie podmienky. Žiadna banka nechce ísť do rizika, preto nemá problém poskytnúť finančné prostriedky pracujúcej dvojici. Ja, ako jednotlivec, som musel nájsť solidárneho spoludlžníka. Mám zopár dobrých priateľov. Oslovil som ich, požiadal o pomoc a oni súhlasili. Aj vďaka ním som bližšie k vytúženému bytu. Pre pokojný spánok som chcel ochrániť seba, ale aj spoludlžníkov v prípade nepredvídateľných udalostí. Preto som sa zabezpečil voči tomu a poistil som aj nehnuteľnosť a domácnosť.

Kúpil som si vlastné bývanie a teraz s tým pomáham iným.Kúpil som si vlastné bývanie a teraz s tým pomáham iným.

Sen sa stal skutočnosťou

Dnes sa môj sen stal skutočnosťou. Bytový dom stojí a vo vrecku mám kľúče. Na um mi prichádzajú slová piesne Richarda Müllera:

                    „Pozerám cez kľúčovú dierku 13. komnaty a vidím všetko to, čím som dnes bohatý. 

                   Čo vlastníš iba v snoch, nemôžeš postrácať, to predsa vie aj ten, čo spadol z mesiaca.“

Pomohol som si. Bez hypotéky by som len túžobne pozeral do okien cudzích bytov, alebo od rána do noci pracoval, aby som za pár desiatok rokov zarobil na vlastné bývanie.

Ak potrebujete poradiť s hypotékou, kliknite SEM