Sporiť je jednoduchšie ako splácať

Mojím cieľom je pomôcť svojím známym, priateľom, susedom a okoliu zabezpečiť si dostatočnú rezervu na nečakané situácie a dôchodok, píše manažérka Salve Beata Smrekovská .

Keď som po 15 rokoch odišla z práce, ktorá bola síce zaujímavá, ale nebola dostatočne ohodnotená, nastúpila som do firmy, kde som dostala oveľa vyšší plat. Zadanie práce bolo jednoduché: zavolať klientom spoločnosti a upozorniť ich na nezaplatené pohľadávky.

Ťažké obdobie

Po niekoľkých mesiacoch som zistila, že finančná odmena nie je adekvátna k tlaku, ktorý musím podstúpiť pri rozhovore s ľuďmi v takejto situácií. Chcela som pomáhať, nie sa vyhrážať exekúciou. Pre mňa, vždy usmiatu a optimistickú povahu , to bolo veľmi ťažké obdobie.

Riešenie šité na mieru

Potom prišla spolupráca so spoločnosťou Salve. Uvedomujem si, aké dôležité je nájsť správne riešenia presne ušité namieru tak, aby sa nikto nedostal do takýchto problémov. Mojím cieľom sa stalo pomôcť svojím známym, priateľom, susedom a okoliu zabezpečiť si dostatočnú rezervu na nečakané situácie a dôchodok. Takto pracujem so svojimi klientami a spolupracovníkmi. Svoje skúsenosti a znalosti chcem posúvať ďalej. Samozrejme najskôr som si to odskúšala vo svojej rodine, so svojími deťmi.  

Splnila som sen mame aj sebe

Dnes mám kompetencie naučiť princípy bohatstva aj iných. Moja matka je aktívna dôchodkyňa a dvakrát do roka chodíme spolu na Liptov oddýchnuť si a relaxovať. Mama sa na pobyt veľmi teší a takúto radosť prajem každému dôchodcovi. Pre mňa a mojich súrodencov sa stalo samozrejmosťou vždy na Vianoce a na narodeniny jej dať darček, relaxačný pobyt, ako vďaku za všetko, čo pre nás urobila. Môžem povedať, že sme jej splnili sen. A ja si ho plním spolu s ňou.

Mojou veľkou túžbou je ukázať mojím  vnúčatám krásy našej krajiny a naučiť svoje deti, že sporiť je jednoduchšie ako splácať.  Verím, že čas a láska, ktorú im dnes darujem sa mi neskôr vráti. Ako v rozprávke O troch grošoch...

Ak sa chcete stať aj vy súčasťou Salve, kliknite sem