Stavebné sporenie od PSS už u finančných agentov nevybavíte

Prvá stavebná sporiteľňa sa rozhodla nevyužívať služby finančných sprostredkovateľov.

Hoci väčšina bánk či poisťovní využíva služby finančný agentov Prvá stavebná sporiteľňa (PSS) sa rozhodla inak. Ich služby už ďalej nevyužíva.

"Spoluprácu sme ukončili so všetkými sprostredkovateľskými spoločnosťami. Momentálne je jedinou cestou pre sprostredkovanie produktov výlučne naša vlastná odbytová sieť exkluzívnych finančných agentov," potvrdil pre TASR vedúci odboru komunikácie v PSS Radovan Slobodník.

PSS chce skvalitniť servis

Stavebná sporiteľňa túto zmenu odvodnila tým, že chce zjednodušiť kvalitu servisu, píše portál sme.sk "Niektoré špecifické produkty mohla aj pred zrealizovaním tejto zmeny sprostredkovávať iba vlastná odbytová sieť. A to najmä z dôvodu technickej náročnosti a dlhodobej predajnej stratégie PSS. Klienti, ktorí boli v správe iba sprostredkovateľských spoločností, mohli byť o tieto produkty ochudobnení, alebo museli následne kontaktovať sprostredkovateľa našej odbytovej siete," vysvetlil Slobodník.

Prvá stavebná sporiteľňa ukončila spoluprácu s finančnými agentmi. / Foto: internetPrvá stavebná sporiteľňa ukončila spoluprácu s finančnými agentmi. / Foto: internet

Majú 3-tisíc obchodných zástupcov

PSS má momentálne asi 3-tisíc vlastných obchodných zástupcov. "V budúcnosti plánujeme zvyšovať kvalitu, zrýchľovať a zefektívňovať servis pre klientov elektronizáciou niektorých procesov, čo je technicky realizovateľné iba vo vlastnej odbytovej sieti," dodal Slobodník.

O zmene informovala Prvá stavebná sporiteľňa aj svojich klientov. Poslala im listy.