Ste neplatič? Takto sa k úveru dostanete rýchlejšie

Už nebudete musieť čakať roky, aby sa Vaše meno dostalo zo zoznamu dlžníkov. Je totiž možné si oň požiadať aj prostredníctvom online systému.

 Už pár mesiacov v praxi platí, že ak banka zamietne Vašu žiadosť o úver, musí Vám poskytnúť informáciu, prečo to urobila. Ak to je kvôli úverovému registru, poznáme pre Vás riešenie. Píše portál noviny.sk

Buď poštou alebo osobne

 Úverový register je určitá forma preverenia si, akým spôsobom bude banka posudzovať klienta, ktorý žiada o úver. Ak ste chceli vedieť a preveriť si čo o Vás vie úverový register, mali ste na to dva spôsoby. Doteraz ste mohli požiadať o výpis z úverového registra, buď poštou a daná inštitúcia sa musela vyjadriť do tridsiatich dní, druhou možnosťou bolo, prísť osobne do Klientského centra v Bratislave a požadovať daný výpis.

Online výpis

 Po novom sa klienti k informáciám v úverovom registri dostanú jednoduchšie. Znamená to, že už nebudú musieť čakať roky, aby sa ich meno dostalo zo zoznamu dlžníkov. Je totiž možné si oň požiadať aj prostredníctvom online systému. Ak si o výpis z úverového registra požiadate ešte predtým, ako požiadate banku o úver, môžete predísť nielen sklamaniu z odmietnutia, ale aj ďalšiemu záznamu v úverovom registri.