Teraz je čas ušetriť na PZP. Poradíme vám, ako

Šikovný nezávislý finančný poradca vám vie PZP prehodnotiť a prepočítať tak, aby nejaké to ušetrené euro ostalo v rodinnom rozpočte na Vianoce, píše špecialistka Salve Janka Zvardoňová.

Poznáte  ten pocit, keď sa Vám zdá, že sedíte niekde v kúte a nikto sa o Vás nezaujíma? Všimnú si Vás len vtedy, keď dáte o sebe vedieť alebo sa nejako inak prejavíte?

Presne tento stav môžem prirovnať k dnešnému stavu s poistením motorových vozidiel. Dobre vieme, že už z názvu je nám zrejmé, že ide o niečo povinné, teda niečo, čo nám ukladá zákon- každé motorové vozidlo musí mať povinné zmluvné poistenie. Keď je niečo povinné , to ešte neznamená , že sa o to nemáme zaujímať a čakať v kúte, až sa ozve poisťovňa ako prvá.

Rýchle poistenie na úkor kvality

Vo väčšine prípadov, keď kupujeme automobil, tak k prepisu motorového vozidla potrebujeme PZP. A ako to reálne aj funguje? Ja si osobne myslím, že v tom čase klienti nehľadajú najlepšiu ponuku. Potrebujú rýchlo zmluvu, preto zájdu do prvej pobočky, ktorá má otvorené. Tá je spokojná, že má klienta.

Nechajte si poradiť

Otázka je, či je aj klient spokojný. Aj pri PZP sa dajú ušetriť nejaké eurá ročne. Stačí, keď si dá klient urobiť prepočet u nezávislého finančného poradcu. Pýtate sa, aké to má výhody? Nezávislý poradca nepracuje pre jednu poisťovňu, ale spolupracuje so širokým spektrom poisťovní. To znamená, že klientovi nebude pretláčať len výhody jednej poisťovne, ale dá klientovi viaceré ponuky. Rozdiel môže byť v kvalite poisťovne, rozsahu poistného krytia a limitov ale samozrejme aj v cene.

Vyjednajme lepšie podmienky

Preto nečakajme v kúte a urobme vždy prvý krok. Dajme poisťovni vždy najavo, že sme pre ňu obchodný partner. Síce veľmi malý , ale je nás veľmi veľa a začnime sa správať trhovo. Vždy dajme minimálne šesť týždňov pred výročím uzatvorenia poistnej zmluvy písomnú výpoveď, buď doporučene alebo osobne na pobočke, aby o nás ako o klienta prejavila poisťovňa záujem, dala nám možno nejakú službu navyše alebo upravila cenu. Ak neurobíme ten prvý krok a sedíme v kúte, musíme zaplatiť za to, čo nám poisťovňa ponúkne a strácame vyjednávaciu pozíciu.

Pozrime sa všetci na PZP ako a do kedy ich máme uzatvorené , lebo väčšina klientov má teraz priestor, aby s tým niečo urobili. Veľa poistiek totiž začína od 1.1.2017. A šikovný nezávislý maklér vám ju vie prehodnotiť a prepočítať tak, aby nejaké ušetrené euro ostalo v rodinnom rozpočte na Vianoce.

Janka Zvardoňová

Jej silná stránka je servis skôr uzatvorených zmlúv a venuje sa neživotnému poisteniu.

Viac od autora →