Top nezmyslené bankové poplatky

Niektoré „ťahy“ bánk naozaj nedávajú zmysel, no napriek tomu reálne existujú. Tie najnezmyselnejšie dal dokopy portál hnonline.sk za pomoci financnahitparada.sk...

Poplatok za zistenie zostatku na účte cez bankomat

Máte svoj vlastný účet v banke (samozrejme spoplatnený) a na ňom máte svoje vlastné peniaze. A teraz si predstavte, že ste na nákupoch a potrebujete zistiť koľko môžete minúť. Vidíte svoj bankomat, vložíte debetnú kartu a skontrolujete si zostatok. Bum, na výpise z účtu zbadáte poplatok.

Poplatok za vedenie „nevyužívanej“ karty

Máte balík služieb zdarma vrátane debetnej karty. Stane sa, že odídete na dovolenku, pracovne odcestujete, alebo len jednoducho v daný mesiac kartu nepoužijete, prípadne všetko poplatíte elektronicky. Bum, poplatok za nevyužívanie karty.

Poplatok za zrušenie trvalých príkazov a inkás elektronicky

Chcete prestať platiť pravidelne sa opakujúcu platbu? Platbu zrušíte cez internet z pohodlia domova. Spoľahnite sa, že posledná platba nebude skutočne posledná. Na konci mesiaca vás ešte počká poplatok za zrušenie príkazu.

Poplatok za hotovostnú splátku úveru

Predstavte si príklad, zabudli ste na pravidelnú splátku úveru. Zároveň nemáte okamžitý prístup k internetu, prípadne v tom strese v deň splátky zablokujete svoj internetbanking. A tak utekáte do banky a uhradíte splátku v hotovosti. Bum, koncom mesiaca vás opäť čaká poplatok za realizáciu splátky v hotovosti.

Poplatok za oznámenie o nezrealizovanej platbe

Predstavte si, že nakupujete. Až pri pokladni zistíte, že ste si peňaženku zabudli v aute. Chcete ísť po ňu, ale pokladníčka vás zastaví. Počkajte, ešte musíte zaplatiť poplatok za nezrealizovaný nákup. Smiešne? Toto sa v banke nazýva avízo o nezrealizovanej platbe. Samozrejme spoplatnené.

Poplatok za vklad v hotovosti majiteľom účtu

Máte svoj účet a zároveň svoje peniaze v peňaženke. Chcete si ich vložiť na ten svoj účet, aby ste ich náhodou nestratili? Pripravte sa na poplatok.

Poplatok za vklad v hotovosti treťou osobou

Potrebujete súrne určitú čiastku – napríklad 100eur, zoženiete niekoho, kto vám peniaze pošle. Prídete do bankomatu a zostatok na účte je 99eur. Čo sa stalo? Ten, čo vám poslal peniaze nerátal s poplatkom za vklad v hotovosti treťou osobou na váš účet.

Za absurdné považujeme študentské účty s poplatkom za vedenie

Ide o produkt, ktorým sa snaží banka lákať mladých klientov a ide o úspešný model, pretože viac ako 80 % z nich v banke ostáva aj po skončení štúdia. Spoplatnené študentské účty predovšetkým v menších bankách nemôžu konkurovať účtom vo veľkých bankách nielen pre počet pobočiek, bankomatov či úroveň IB, ale hlavne preto, že veľké banky ho majú bez poplatku. A stále sa nájdu študenti, ktorí si za svoj účet platia.

Za absurdný považujeme poplatok za poskytnutie úveru

V takých prípadoch, keď banka vyžaduje najprv jeho uhradenie a až následne uvoľní peniaze na úver... Veď klient si predsa od banky pýta peniaze preto, že ich nemá.

Vo všeobecnosti informovanie o výnose

Stav účtu po pripísaní úrokov je označovaný ako „zhodnotenie vkladu". U klienta tak vyvoláva mylný dojem, že ide o čistý výnos, pritom je v tom započítaný aj jeho pôvodný vklad.