Trh s prácou sa opäť rozbieha

Najväčší dopyt je po projektových manažéroch a pracovníkoch, ktorí ovládajú cudzie jazyky, tvrdí prieskum.

Podľa personálnej agentúry Grafton v súčasnosti rastie počet pracovných pozícií. Pozitívne trendy vidieť skrz celou strednou Európou. Rastúci dopyt je aj po projektových manažéroch s relevantnými pracovnými skúsenosťami a aktívnou znalosťou anglického jazyka. To je dôkazom meniacej sa situácie aj na Slovensku, ktorá je spôsobená pôsobením veľkého počtu zahraničných investorov na lokálnych trhoch.

Aktívna znalosť ďalšieho cudzieho jazyka je preto pre kandidátov v tejto oblasti veľkým bonusom. Zaznamenaný je taktiež zvýšený dopyt po odborníkoch. Sales agenti a technicky vzdelaní absolventi, ktorí majú záujem o prácu v obchode, sú tiež aktívne vyhľadávaní a jednou z požiadaviek je rovnako aktívna znalosť anglického, či ďalších cudzích jazykov.

„Jedným z najdynamickejších odvetví v priebehu minulého roka bola práve oblasť stavebníctva, v rámci ktorej sme evidovali zvýšený počet nových pracovných pozícií a možností pracovného zaradenia. Zásadnú zmenu v počte pracovných pozícií neočakávame ani v aktuálnom období, pričom medzi najvyhľadávanejšie sa radia pozície projektových manažérov,“ uviedol Miroslav Garaj, Country Manager Grafton Slovakia.