Úrazové poistenie? Budete prekvapený, ako poistiť seniorov

Niektorí ľudia sa z pádu zotavujú dlhšie, iní kratšie, ale špeciálne ohrozenou skupinou sú v zimnom období seniori. Chcete vedieť, ako je možné uzavrieť úrazové poistenie aj vo vyššom veku? Odpoveď nájdete tu.

Pády spravidla kryje životné poistenie a jeho pripoistenia. Väčšine seniorov však skončilo, alebo ho ukončili, aby ušetrili peniaze, píše portál pravda.sk. No a znovu poistiť väčšinou nejde, pretože poisťovne majú stanovený najvyšší vstupný vek, ktorý býva spravidla od 60 do 70 rokov.

S majetkom poistíte aj úrazy

Možno budete prekvapení, ale ako riešenie je pre starších ľudí poistenie bývania – nehnuteľnosti alebo domácnosti. Seniori si k nemu totiž môžu priplatiť úrazové poistenie.

Nerozhoduje vek, ani zdravotný stav

Pri tomto type poistenia už vek nehrá žiadnu úlohu. Takže ak sa dôchodca rozhodne pripoistiť proti riziku úrazu, nebude záležať, či má 70 alebo 80. Rovnako nebude záležať ani na tom, či už má starší človek nejaké pohybové obmedzenia.

Aj seniori sa môžu úrazovo poistiť. / Foto: pixabay.comAj seniori sa môžu úrazovo poistiť. / Foto: pixabay.com

Ešte jeden bonus

Zaujímavé by pre seniorov mohlo byť tiež poistenie zodpovednosti. To ich ochráni vtedy, ak pri svojom úraze napríklad niečo poškodia, či dokonca zrania niekoho iného. Platí to aj vtedy, ak dôchodca používa napríklad invalidný vozík či barle a neúmyselne poškodí cudzie zariadenie mimo domova. Poisťovňa bude plniť.

Výhodná cena

Dobrá správa je, že toto poistenie nie je príliš drahé, a to ani v prípade dojednaného pripoistenia. Pre predstavu, poistenie majetku stojí približne 100 eur ročne.

Ak aj vy chcete takéto poistenie, kontaktujte finančného poradcu vo svojom okolí TU.