Úroky hypoték sa dostali pod 1,5 percenta

Ľudia, ktorí rozmýšľajú nad investovaním do vlastnej nehnuteľnosti, si môžu zobrať najlacnejší úver v histórii.

Na novej hypotéke, ktorá bude mať o desatinu nižší úrok ako mala pôvodná, môžete počas dvadsiatich rokov splácania ušetriť stovky až tisíce eur. Na trhu už pritom dve banky núkajú úroky nižšie ako 1,5 percenta. Profitovať z nízkych úrokov však môžu aj tí, ktorí sa rozhodnú preniesť svoj úver z jednej banky do druhej.

Pre nových aj refinancujúcich

Úrok 1,49 percenta podobne ako Unicredit Bank ponúka aj VÚB banka. Získať ho môže ako nový i refinancujúci klient, pokiaľ sa rozhodne pre trojročnú dobu fixácie svojej hypotéky. „Aj v prípade hypotekárnych úverov tak pokračujeme v odmeňovaní klientov, ktorí zostávajú so svojou bankou, navyše tentokrát už vopred. Príspevok je voliteľná služba a dá sa využiť pri všetkých typoch hypoúverov a viazaností, okrem hypotéky pre mladých, kde už dotácia je,“ uvádza banka. Ponuka hypotéky s úrokom od 1,49 percenta s príspevkom od VÚB banky bude trvať do konca apríla.

Môžete ušetriť tisíce eur

Predstavte si, že si prenášate hypotéku inej banky do VÚB. Pôvodnú po desiatich rokoch so zostatkom zhruba 63-tisíc eur predčasne splatíte mimo fixácie. Poplatok za predčasné splatenie bude 1 percento z výšky predčasne splateného úveru. Mesačnú splátku si znížite o takmer 78 eur. A na úvere ušetríte viac ako 17 300 eur.