V každej firme sú štyria ľudia, s ktorými by ste sa určite mali priateliť

Nie je na zahodenie, aby ste okolo seba mali ľudí, s ktorými si rozumiete nielen po profesijnej, ale aj ľudskej stránke. Zároveň je ale dobré vedieť, s ktorými ľudmi z firmy by ste sa mali snažiť dobre vychádzať za každú cenu. Uhádnete, ktorí sú to?
 

1. Recepčná/asistentka riaditeľa
Keď sa spriatelíte s recepčnou či asistentkou riaditeľa, budete mať hneď niekoľko výhod, píše portál kariéra.sk Budte totiž blízko k zdroju najčerstvejších informácií a samozrejme budete vedieť, či má šéf dobrú alebo by ste sa mu mali dnes rozhodne vynúť.

2. Človek z IT oddelenia
Ak je vaším hlavným pracovným nástrojom počítač, je dobré mať niekoho spriazneného na IT oddelení. Každú chvíľu sa vám môže totiž prihodiť niečo s čím vám človek z IT oddelenia bude vedieť rýchlo pomôcť.

3. Klebetník
Zaručene je v každej firme niekto, kto vie všetko o všetkých, a práve v tom spočíva jeho sila a zároveň nebezpečenstvo. V tomto prípade by ste teda mali dať na príslovie: Priateľov si držte blízko, ale nepriateľov ešte bližšie. Ak sa s klebetníkom spriatelíte, budete mať aspoň akú-takú kontrolu nad tým, čo sa o vás hovorí.

4. Šéf
Niekomu sa môže zdať zvlášntne priateliť sa so svojim šéfom. Ak sa vám to však podarí, môžete z toho profitovať. Šéf vám bude viac dôverovať, môže vám zveriť viac kompetencií a ponúknuť viac príležitostí. Dajte pozor, aby ste sa nestali pätolízačom, ktorý mu chváli oblečenie a pýta sa ho na deti. Staňte sa jeho priateľom preto, aby ste získali šancu ukázať sa a rozviť svoj potenciál