V Salve je snívať dovolené

„Verím, že v Salve tíme nebudem mať iba sny. Verím, že sa zmenia na realitu. Ale viem, že bez práce to nepôjde!,“ píše sales manažérka Zuzana Gábelová Obertová.

Po maturite som začala pracovať v lahôdkach. Majiteľka bola priateľská, ale iba kým som sa nerozhodla dať výpoveď. Nastalo moje prvé sklamanie a ponižovanie, i keď dovtedy bola na moju osobu iba chvála. Bola som znechutená, keď sa moja nadriadená rozhodla, že mi za výpoveď dohodou nepreplatí zvyšné dva týždne dovolenky. Vtedy sa niečo vo mne zlomilo a rozhodla som sa, že už mi nikto nebude skákať po hlave, a že sa naučím brániť. Naučím sa, aké práva má zamestnanec a aké zamestnávateľ.

Zistila som, čo chcem robiť

Po ďalších rokoch na pozícii vedúcej predajne, som sa rozhodla odísť k našim českým susedom. Našla som si brigádu v automobilovom priemysle a pracovala cez pracovnú agentúru. Spoznala som českú manažérku, ktorá do mňa vložila dôveru a zverila mi celú agendu v istej firme, kde nás vtedy brigádovalo minimálne 50 žien. Ubytovanie, dochádzka, mzdy, doprava a iné papierovačky. Vtedy som pochopila, čo chcem v živote robiť- manažérku.

Z Čiech som odišla na materskú dovolenku a po narodení dcéry som si myslela, že to bude jednoduché - tri roky oddychu, radosti i starosti. Bohužiaľ sa udiali veci, ktoré mi nedovolili začať tak, ako som chcela. Musela som pracovať aj popri materskej.

Postup neprichádzal

Aj keď som mala možnosť vrátiť sa do Česka, nechcela som byť ďaleko od rodiny. Našla som si prácu neďaleko Púchova, tiež v automobilovom priemysle. Keďže som mala odporúčania a skúsenosti, myslela som si, že po čase postúpim na lepšie miesto, ako len zostať radovou zamestnankyňou. No po piatich rokoch poctivej práce som zistila, že žiadny kariérny rast a lepší plat nebude. Stres, únava, vyčerpanie, zdravotné problémy a neustále konflikty, ktoré vyvolávala moja nadriadená. Poznáte to?

Tak som si povedala dosť a doniesla zo dňa na deň výpoveď z dôvodu neľudského správania k zamestnancom tejto firmy! Taký dôvod ešte asi nevideli a tak skoro naň nezabudnú. Vždy som pracovala v kolektíve a bolo to super, ale podmienky nie vždy ideálne.

Pozitívne bolo, že som stretla človeka, dnes už branch manažérku Majku Škundovú a regionálnu manažérku Zuzku Vrablovú. Asi dvanásť rokov dozadu mi prvýkrát predstavili Salve. Bola som však vtedy nerozhodná a nevedela som, či na to mám a či to chcem. Dala som si čas. Medzitým som ešte pracovala v poisťovni, čo bolo pre mňa zase úplne niečo nové.

Po rokoch v poisťovní sa mi zdala práca jednotvárna. Poistenie má už dnes skoro každý a moju manažérku zaujímalo iba to, aký objem zmlúv urobím do konca mesiaca. Vtedy prišiel čas na radikálnu zmenu - SALVE.

Plním si svoje sny

Už som v Salve pomaly štvrtý rok. Momentálne som na pozícii Sales manager a venujem sa tomu, čo ma baví a napĺňa. Pomáham ľuďom vyznať sa vo finančnej džungli a snažím sa im pomôcť, poradiť, ušetriť a zarobiť, ako sa len dá. Nechcem, aby doplácali na banky, poisťovne a niektorých nie veľmi dobrých finančných poradcov, ktorí si nastavujú parametre podľa seba a nie podľa potrieb klienta. Chcem otvárať ľuďom oči, aby nedoplácali na zlé služby. Naučila som sa už veľa, ale stále je sa  čo učiť, lebo služby sa menia a zdokonaľujú.

Snívala som o šťastnej rodine, výbornej práci, dome s bazénom, peknom aute - to už mám a ideme ďalej, lebo snívať je dovolené. Chcem zabezpečiť kvalitné štúdium dcére, aby vyštudovala to, čo ju bude baviť. Chcem cestovať s rodinou, ale aj relaxovať a postúpiť na vyššiu pozíciu. Verím, že v tomto super kolektíve vzdelaných, veselých, úprimných a milých ľudí to nebudú sny, ale realita, ale bez práce to nepôjde!