„V zamestnaní si sny nesplním. Tak som začala podnikať“

Chýbal mi voľný čas, chcela som byť sama sebe šéfom, rozhodovať sama za seba a niesť za svoje rozhodnutia zodpovednosť, píše manažérka Salve Dagmar Machciníková.

 Trinásť rokov som pracovala ako prevádzkarka v pizzerii. Gastronómia bola oblasť, v ktorej som sa pohybovala od strednej školy, aj keď som vždy mala pohnútky mať vlastné podnikanie.

Túžba podnikať

 Pred piatimi rokmi ma kamarátka mojej dcéry pozvala vypočuť si biznis prezentáciu spoločnosti Salve a keďže som o vlastnom podnikaní uvažovala, ale nechcela som doň investovať všetky celoživotné úspory, možnosť podnikateľ popri zamestnaní sa mi pozdávala. Bolo to obdobie, kedy som vo svojom živote hľadala zmenu. Bola som a stále som človek, ktorý má veľa snov, no v zamestnaní sa príliš plniť nedajú. Chýbal mi voľný čas, chcela som byť sama sebe šéfom, rozhodovať sama za seba a niesť za svoje rozhodnutia zodpovednosť.


Najodvážnejší krok


 Spolupráca popri zamestnaní prešla k môjmu najväčšiemu a aj najodvážnejšiemu kroku v živote. Odišla som zo zamestnania a začala podnikať. Postupne sa ku mne pridal môj syn Róbert a moja dcéra Simona a tak sme si vytvorili rodinné podnikanie. Som šťastná, že moje deti sú blízko mňa a spoločne sa nám darí. Teším sa, že sme súčasťou Salve. Sú tu úspešní, skúsení ľudia, výborní lídri a majiteľ, ktorý je obrovský vizionár a oplatí sa ho nasledovať.

Stále snívam

 Naučila som sa novej profesii a som šťastná, že dokážem pracovať s peniazmi. Viem ľuďom poradiť, pomôcť v podnikaní a dokážeme spolu vytvárať nové obchodné príležitosti. Získala som slobodu, naučila som sa lepšie komunikovať s ľuďmi a rozumieť im. A neprestala som snívať. Okrem kariérneho postupu by som si chcela splniť aj svoje osobné ciele. Veľa cestovať a kúpiť si nový veľkoplošný byt s terasou v centre Žiliny.