V zamestnaní ste iba číslo. Tu som sama sebou

Baví ma hľadať prístupné riešenia pre bežných ľudí. V banke sú na výber iba produkty, ktoré Vás bankári nútia „kúpiť“, častokrát pod vplyvom tlaku mesačných plánov, píše z pozície reprezentant senior Salve Zuzana Bartošová.

 Pochádzam z malej dedinky, pár kilometrov od Galanty. Niečo na štýl „Horná – Dolná“, ale už šesť rokov žijeme s priateľom v hlavnom meste. Začínali sme od nuly a mali sme vidinu lepšieho života.

Z rockerky bankárkou

 Nastúpila som do OTP banky ako „univerzálny bankár“. Svoje dovtedy rebelské rockerské oblečenie som vymenila za biele, vyžehlené košele, konzervatívne kostýmy a kúpila si svoje prvé lodičky! Práca ma veľa naučila, ale mala aj svoje mínusy. Učili sme sa za pochodu a na vlastných chybách.

 Neskôr prišla ponuka z VÚB banky a podobný scenár. Príjemný kolektív, milé školiteľky, no kameňom úrazu bol tlak na plán, ktorý sa každým ďalším mesiacom zvyšoval. Tým sa zvyšovala aj nervozita na pobočke, vznikali konflikty, ukončovali sa pracovné pomery. Pribúdali obavy a neúnosný tlak na psychiku zo strany nadriadených.

 Deň bankára sa nezačína a nekončí otváracími hodinami. Ale napriek všetkému má prax v banke naučila pokore, počúvať ľudí, komunikovať, zvládať námietky a pochopiť základné princípy bankovníctva.

Práca, ktorá ma napĺňa

     V januári tohto roka som však mala už silnú potrebu zmeniť svoj život a obrátila som sa na Richarda Buzinkaia a Janku Benkeöovú, pretože som vedela, že okrem financií zvládnu poradiť aj v tom, že čo ďalej so životom.

 Porozprávali mi o Salve a spočiatku som ani nevedela, aké široké možnosti Salve má. Pozitívnym prekvapením bol prístup spoločnosti, jasné a férové pravidlá hneď od začiatku, motivačné benefity, nadštandardné finančné ohodnotenie. Keď mi na účet prišli prvé provízie za hypotéky, bola som prekvapená, pretože v banke by som takú sumu dostala za mesiac práce.

 Salve mi dalo nové možnosti. Lepšie som definovala svoje potreby, túžby, ciele a v neposlednom rade som sa uistila, že práca, ktorú vykonávam, ma skutočne napĺňa. Práca nie je jednotvárna, už sa neriadim podľa otváracích hodín.

 Baví ma hľadať prístupné riešenia pre bežných ľudí. V banke sú na výber iba produkty, ktoré Vás bankári nútia „kúpiť“, častokrát pod vplyvom tlaku mesačných plánov.  

Chcem vidieť výsledok

 Do budúcna si prajem rozšíriť svoj tím, úspešne koučovať nových spolupracovníkov a vidieť výsledok. Nielen zarobené peniaze, ale aj úsmev a spokojnosť klientov. Naďalej sa chcem odborne vzdelávať a zúčastňovať sa lokálnych akcií. V zamestnaní budete vždy len číslo, v Salve ste sebou samým.