Viete, ako ušetriť na energiách? Poradia vám experti

Či už bývate v byte alebo v rodinnom dome, určite by ste radi ušetrili na výdavkoch na domácnosť. Stačí zopár jednoduchých zmien a razom môže byť z nedoplatku preplatok.

Ak chcete vedieť ako ušetriť môžete sa obrátiť priamo na dodávateľov energií alebo o poradenstvo u vás doma môžete požiadať aj agentúru ministerstva hospodárstva.

Dobrá správa je, že šetrenie nemusíte začínať tým, že nakúpite drahé úsporné spotrebiče. "Bola som prekvapená, že v podstate pár vecí, ktoré treba vymeniť a koľko sa dá ušetriť celoročne, pre nás, kde sú 4 deti, je to dosť, ma to prekvapilo," povedala pre portál noviny.sk Mirka.

"Svetlá, svietidlá, je možné sa poradiť, aké typy, aké druhy použiť v rôznych miestnostiach, aby bola zaručená úspora aj svetlo,"  Šetriť sa dá aj drobnými zmenami. Napríklad ak si zákazník vymení pôvodnú sprchovú hlavicu za úspornú, môže sa sprchovať rovnako dlhý čas.

Ak ste však pripravený na väčšiu investíciu, začať by ste mali nasledovne. "V prípade, že chce niekto zainvestovať, je veľmi dobré, aby najprv spravil úsporné opatrenia, napríklad zateplenie domu, výmena elektroinštalácií, až potom menil tepelný zdroj," povedal hovorca inovačnej a energetickej agentúry Stanislav Jurikovič.

Ak chcete ušetriť aj vo finančnej oblasti, kontaktujte expertov Salve