Vybrala som si Salve. Milionárom sa na dvoch stoličkách nestanem

Po materskej dovolenke opustila prácu konštruktérky, aby sa venovala rodine. Keby nevyskúšala ponuku od priateľky, tak by nevedela, že si postaví rodinný dom s krásnou záhradou, po stenách si bude lepiť obrázky svojich snov a premieňať ich na skutočnosť. Zoznámte sa, manažérka Salve Iveta Blablová.

Ženy poznajú ten pocit, keď im končí materská dovolenka, prácu, ktorú mali musia opustiť, pretože sa potrebujú vo väčšej miere venovať rodine. Rovnako to bolo so mnou. Potrebovala som si sama organizovať čas a v zamestnaní to nebolo možné. Tak som prácu konštruktérky zavesila na klinec a začala postupne získavať nové skúsenosti, v rôznych oblastiach.

Správna voľba

 Jedného dňa  ma navštívila priateľka so zaujímavou ponukou a konštatovaním: „Keď neskúsiš, nevieš.“  Bola to ponuka pracovať pre spoločnosť Parramatta. Zúčastnila som sa školenia v Žiline a dozvedela som sa tam, ako začať podnikať. Dodnes si pamätám vetu, ktorá ma zaujala: „Veľa ľudí málo spraví a výsledok je veľký.“ A tak som začala ponúkať ľuďom príležitosť. Vraj to mali byť aj šikovnejší ľudia od mňa. Ako prvého človeka, ktorého som oslovila, bol môj spolužiak, od ktorého som odpisovala v škole. A ukázalo sa, že to bola správna voľba. Naštartovali sme podnikanie v oblasti Kysúc a Čadce. Svoje podnikanie popri práci som rozšírila aj do Martina a Banskej Bystrice.  

Milionár na dvoch stoličkách nesedí

 Popri podnikaní som stále pracovala, ale ešte sa nikto, kto sedel na dvoch stoličkách, nestal milionárom. U mňa to neboli dve, ale aj viac. Kvôli práci som nedokázala udržať svoj tím v Banskej Bystrici a prišla som o časť svojho podnikania. Povedala som si, že je treba sa rozhodnúť. V tomto čase sa spoločnosť Parramatta spojila so Salve.

 Prešla som výborným vzdelávaním. Napríklad, skvelým trojdňovým školením rétoriky pod vedením Petra Krištofoviča, a po ňom prichádzali ďalšie a ďalšie.  Na jednom z nich som si začala lepiť svoju prvú knihu cieľov, ktorá skutočne fungovala. Plnila som si svoje sny a ciele. Prvým mojim snom bol veľký rodinný dom s krásnou záhradou. Moja rodina si zvykla, že mám po dome polepené obrázky, ktoré sa postupne menia na skutočnosť.

Mám jasný cieľ

 V Žiline tvoríme výborný tím. Sme nielen kolegovia, priatelia, ale jedna veľká rodina. Oslávila som svoje okrúhle jubileum s oboma mojimi rodinami a uvedomila som si, ako ten čas letí. Má svoju hodnotu a dôležitosť. Preto si ho vážim. Listovala som si v mojej knihe cieľov a vidím v nej svoj život. Je to ako listovať si v albume s fotografiami.

 Dnes nastal pravý opak situácie, ktorú som prežívala po materskej dovolenke. Moja rodina si ide svojou cestou a ja som si doplnila do knihy cieľov svoju kariéru. V jednej z kníh, ktoré som dostala, som objavila dôležité pravidlo manažéra. „Povedz mi to a budem si to pamätať hodinu. Ukáž mi to a budem si to pamätať deň. Ale nechaj ma to urobiť a budem si to pamätať navždy.“ Úspech, to sú ciele. Nemôžem trafiť cieľ, ktorý nevidím. Môj cieľ je jasný. Kariéra v Salve.